Raamatukava

“Enesekaotus” teisipäeval, 2. märtsil ETV-s kell 22.10

In raamatukava on 02/03/2010 at 17:16

Must-valge eluloodraama põhineb legendaarse ansambli Joy Division liidri ja hinge Ian Curtise elust kirjutatud raamatul „Touching by the Distance“, mille autoriks Curtise abikaasa Deborah. Joy Division tegutses 70-ndate aastate lõpul ning jõudis lindistada mitu plaaditäit materjali, ent Ian Curtise langetõvehoogudest räsitud keha ja kahe noore naise vahel jagatud hing viisid mehe 23-aastaselt enesetapuni – enne veel, kui bänd jõudis õieti kuulsaks saada. Sellegipoolest viitab iga teine briti bänd Joy Divisioni muusikale kui oma juurtele.

Filmi helitaust koosneb põhiliselt Joy Divisioni lindistustest, sekka tuntud bändide (nt The Killers) versioonid Curtise paladest ning Curtise kaasaegsed.

Režissöör Anton Corbijn alustas oma karjääri fotograafina 1972. aastal laividel klõpsides. Tema kaamera ette jäid peamiselt Joy Divisioni ja Public Image Ltd esinemised. Kaastööd tegi ta nt ajakirjadele Spin, Details, Vogue ja Rolling Stone. 1990-tel sattus Corbijn tegema muusikavideosid, mitmed neist on auhinnatud. „Control“ on Corbijni esimene mängufilm, Joy Divisionile on ta enne loonud paar videot. (Tekst kino Sõprus kodulehelt)

Tartu Linnaraamatukogus saadaval Joy Divisioni plaat “Closer“.

Kaja Kaldmaa

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: