Raamatukava

“Carrington” pühapäeval, 20.06 kell 15.50 TV 3-s

In raamatukava on 15/06/2010 at 15:11

Michael Holroydi kirjutatu järgi filmitud lugu kunstnik Dora Carringtoni ja kirjanik Lytton Strachey suhetest Esimese Maailmasõja aegsel Inglismaal. Kuigi suhe oli Strachey homoseksuaalsuse tõttu platooniline, oli see siiski sügav ja keeruline.

Jonathan Pryce võitis rolli eest mitu  parima  meesosatäitja auhinda, neist kaalukaim  Canne´i festivali oma. Õnneks ei jäänud  siiski ka Emma Thompson päris varju – 1995. aasta parim näitlejanna  National Board of Review, USA  arvates, seda “ Mõistuse ja tunnete”, aga ka “Carringtoni” eest.

Lytton Strachey sai tuntuks biograafiate autorina, mis erinesid varem kirjutatutest psühholoogilise sügavuse poolest. Ta oli ka veendunud sõjavastane, ehkki sõdimisest päästis ta hoopis kehv tervis.

Dora de Houghton Carrington (29.03.1893 – 11.03.1932), peamiselt tuntud kui Carrington, oli inglise kunstnik, keda mäletataksegi peamiselt seoses tema suhtega  Lytton Strachey  ja Bloomsbury Grupiga. Tate`i galerii direktor nimetas teda oma aja kõige  unustatumaks tõsiseks kunstnikuks, alles 1970. aastatel avaldatud kirjad ja päevikumärkmed tõstsid ta uuesti huviorbiiti ja 1995. aastal toimus lõpuks Londonis suur ülevaatenäitus tema loomingust.

Loe filmi kohta.
Michael Holroydilt on meie raamatukogudes saada.

Lytton Strachey teoseid.

Kaja Kleimann

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: