Raamatukava

“Sotsiaalvõrgustik” esmaspäevast neljapäevani, 25.-28. okt. kell 13:00, 15:30, 18:00 ja 21:00 kino Cinamon

In raamatukava on 24/10/2010 at 18:34

“The Social Network” – ekraanimagnet, mille kassatulu saab nähtavasti olema fenomenaalne. Idee teha film millestki, mis puudutab igapäevaselt sadu miljoneid inimesi, millestki, millele kulutatakse päevas tunde ja tunde, millestki, mis on muutunud sadadele tuhandetele kinnisideeks, see lihtsalt peab olema kullaauk.

Film haaras endaga kaasa. Haaras kaasa arvatavasti just nimelt seda enam, et olen ise üks lehekülg “Näoraamatus” ehk siis Facebookis, mille sünnilugu meile läbi filmi jutustatakse. Filmis on huumorit, kibestumist, kättemaksuhimu, loodetavasti suures osas ka tõtt. Linateose üheks aluseks on Ben Mezrichi raamat “The accidental billionaires: sex, money, betrayal and the founding of Facebook”.

Lisainfot filmi ja eelkõige Facebooki looja Mark Zuckerbergi kohta saab lugeda Eesti Ekspressi 2. oktoobri artiklist: Facebook ehk Mark Zuckerbergi miljardi dollari maailm. Huvitavat lugemist pakub ka Villu Päärti artikel “Facebook: faktid, mida te enne ei teadnud”.

Filmis teeb, muide, märkimisväärselt hea rolli muusikust superstaar Justin Timberlake. Mulle oli igal juhul suureks üllatuseks, et see “iluspoiss” suudab täiesti tõsiseltvõetava filmirolli teha.

Triinu Univer

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: