Raamatukava

“Söö, palveta, armasta” esmaspäevast neljapäevani, 25.-28. okt. kell 13:15, 18:15 ja 21:15 kino Cinamon

In raamatukava on 24/10/2010 at 18:56

Elizabeth Gilberti bestseller “Söö, palveta, armasta” on saanud filmiks, mida ühed armastavad, teised vihkavad ja kolmandad lihtsalt põhimõtteliselt keelduvad vaatamast. Nii raamat kui film on üles kütnud kirgi ning põhjustanud emotsionaalseid arvamusavaldusi nii meedias, sõbrannade veiniõhtutel ning ehk ka abikaasade magamistubades.

Olles näinud nii filmi, kui nüüd lugedes raamatut võin öelda, et seegi kord kehtib reegel – raamat on linateosest peajagu üle. Kirjutatu on eneseirooniline, ei muutu nutuseks ega läägeks, vaid sisaldab omajagu tarkuseteri, huvitavaid fakte, ning võib pakkuda lohutust ja anda julgustust paljudele eneseotsijatele. Tegemist ei ole naistekaga. See on nö sootu lugu, mis küll  kahjuks algab lausega, mis võib meeslugejale olla veidi pelutav, kuid nii mõnigi julge mehepoeg, kes on riskinud edasi lugeda, pole pidanud pettuma. Tegu on mahlaka looga oma tee leidmisest, mille filmiversioon on veidi laialivalguvam ning tunduvalt pinnapealsem.

Loe, mida Rein Pakk kirjutab filmist “Söö, palveta, armasta” , lisaks võid silmata nii raamatu kui ka filmi arvustus blogist “Elu ei ole ainult karuselliga sõitmine…” ja muidugi saad vaadata filmi treilerit ja kindlasti uuri Elizabeth Gilberti kodulehte.

Raamat on otseloomulikult olemas ka linnaraamatukogus, kuigi tuleb tunnistada, et äärmise populaarsuse tõttu peab sellele  ennast esmalt lugemisjärjekorda panema.

Triinu Univer

  1. […] kui kellaaeg mööda läheb, ka raamatukogust saadaval, Triinu Univeri kokkuvõte filmist-raamatust siin, Epp Petrone analüüsib raamatu menu põhjuseid […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: