Raamatukava

“Tannödi mõrvaküla” neljapäeval, 25.nov. kell 19.00 Cinamon 4

In raamatukava on 22/11/2010 at 18:43

Tannödi mõrvaküla / Tannöd  Saksamaa, Šveits, 2009  Kestus: 1h 44  Keel: saksa (subt.: ingl.)
Režissöör: Bettina Oberli Produtsent: Hejo Emons, Stefan Schubert, Ralph Schwingel; Stsenarist: Petra Lüschow, Bettina Oberli Operaator: Stéphane Kuthy; Osatäitjad: Julia Jentsch, Monica Bleibtreu, Volker Bruch; Tootja: Wüste Film West GmbH; Auhinnad ja festivalid: Locarno

Traileri, sisu- ja režissööri lühitutvustuse  leiab siit.

Andrea Maria Schenkeli menukal, tõestisündinud loo põhjal kirjutatud ja krimikirjanduse auhinnaga pärjatud debüütromaanil “Tannöd”   põhinev film on nii mõrvalugu esitav põnevik, mis otsib külaelanike suletud  kogukonnas mõrvarit, kui ka psühholoogiline draama, mis uurib võimuiha, vihkamise, allasurutuse ja ükskõiksuse põimumist inimsuhetes. Mõrvaloo, küla rõhuva, suletud ja ajatu atmosfääri ning külmade ja tumedate toonide koosluses saab filmist mõjus ja stiilipuhas õudusfilm, mis ühendab M. Night Shyamalani “Küla”  audiovisuaalse keele Michael Haneke “Valge paela” suletud küla motiiviga. Noor  naisrežissöör kombineerib oskuslikult kõiki sümboolseid, audiovisuaalseid ja psühholoogilisi ressursse, mis võimaldavad luua haarava ja painajaliku keskkonna.

Bettina Oberli (s. 1972 Šveits) on õppinud aastatel 1995 – 2000 Zürichi kunstikoolis filmi-ja videorežissööriks, töötanud New Yorgis Steve Buscemi ja Hal Hartley assistendina. Pärast mitmeid auhindu pälvinud lühifilme tuli Oberlil välja esimene täispikk film “Im Nordwind” (2004), mis esilinastus San Sebastiani festivalil ja kandideeris aasta parima šveitsi filmi tiitlile. Teine film “Herbstzeitlosen” /“Late Bloomers” (2004) oli üks suurimaid publikumenuga hitte Šveitsis ja Saksamaal.

Ülli Tõnissoo

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: