Raamatukava

“Kõuekärgatus” kolmapäeval, 22.dets kell 20.25 ja neljap, 23. dets kell 12.10 TV 6-s

In raamatukava on 17/12/2010 at 23:44

Režisöör Peter Hyamsi film Ray Bradbury lühijutu (eesti keeles kogumikus ”Kaleidoskoop”) põhjal ei ole just kõrge reitinguga .

Filmi tegevus toimub aastas 2055 ja sisuks on safaride korraldamine kauges minevikus. Kõik turvameetmed oleks justkui tarvitusele võetud, et minevikus midagi tulevikku muutvat ette ei tuleks, kuid “kui miski saab untsu minna, siis ta ka läheb”. Ja siis tuleb muidugi vigade parandus. Bradbury, muide, ei lase kunagi vigu parandada.

Arvustustes heidetakse ette eriefektide mõnetist kohmakust, nagu oleks näitlejad  heidetud keset videomängu, Ben Kingsley parukas pidi välja nägema nagu kannaks ta peas Pärsia kassi jne.   Filmi valmimist saatsid suured produtseerimisprobleemid ja ühe kriitiku arvates oleks dokumentaalfilm selle filmi tegemisest ilmselt huvitavam kui film ise. Üks arvustaja lubab, et kui ajud koju jätta ja filmi kui järjekordset “Sauruste parki” vaadata, võib seda koos popkorniga heaks meelelahutuseks pidada.

Kodus televiisorit vaadates võib ju ka aju välja lülitada. Kes seda teha ei soovi või ei suuda, võtku kätte raamatud, kas eesti keeles või inglise keeles  ja elamus on garanteeritud, olgu siis tegemist suurepäraste ulmejuttudega Marsi kroonikatest või täiesti maagilise “Võililleveiniga”, mis on üks paremaid lapsepõlveteemalisi raamatuid üldse.

Bradbury juttudest võib lugeda sellest blogist,  filmi kohta öeldakse siin küll päris halvasti…

Kaja Kleimann

  1. […] Kleimann, K. Kolmapäeval, 22.dets kell 20.25 ja neljap, 23. dets kell 12.10 TV 6-s “Kõuekärgatus” // https://raamatukava.wordpress.com/2010/12/17/kolmapaeval-22-dets-kell-20-25-ja-neljap-23-dets-kell-12… […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: