Raamatukava

“Mäss Bountyl” pühapäeval, 23. jaanuaril kell 00.25 Kanal 2-s

In raamatukava on 21/01/2011 at 14:58

 “Mäss Bountyl” (Inglismaa, 1984) on tõsielul   põhinev seiklusfilm 1787. aastal Portsmouthist Tahitile suundunud purjelaeval Bounty puhkenud mässust, mille põhjustas kapteni julmus oma meeskonna vastu. Ülimalt range kapten Blighti (Anthony Hopkins) ja vabameelse Fletcheri (Mel Gibson) vahel puhkenud konflikt jagas kogu meeskonna kahte leeri ja keset ookeani vallandus laeval lepitamatu mäss.

Sellel teemal on juba varem tehtud 2 filmi, 1935.  aasta oma (imdb.com  reiting 7.9) võitis parima filmi Oscari (Fletcher Christiani osas Clark Gable) ja nomineeriti veel 7-le, 1962.  aastal valminud (imdb.com 7.1, Fletcher Christiani osas Marlon Brando) kandideeris samuti 7 Oscarile.

Kavas oleva filmi   menu on veidi väiksem ja ka auhindade osas esitati ainult režissöör Roger Donaldson Kuldsele Palmioksale, kuid film on tegelikult  hea. Stsenaarium valmis Briti mereajaloolase ja kirjaniku Richard Houghi   meiegi raamatukogus saadaoleva raamatu  põhjal. Samalt autorilt võite lugeda veel  teisigi raamatuid.

Kaja Kleimann

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: