Raamatukava

Briti krimisari “Wallander” pühapäeviti kell 22.00 ETV-s

In raamatukava on 01/02/2011 at 16:07

Kui me tavaliselt siin sarjadele tähelepanu ei pööra, siis pärast “Wallanderi” esimese osa vaatamist tundus, et tuleks teha erand.

Silma torkas mulle eelkõige pildikeel, loodusvõtted on kohati üle-elusuuruselt ilusad, veel veidi ja hakkaks närvidele käima, aga saab õigel ajal pidama. Kaamost on ka üksjagu. Esimeses osas uurimisel olnud lugu on väga sünge ja mõnda raamatut lugenuna võin öelda, et ega erilist helgust ka edaspidi oodata pole. Filmitud, muide, on Ystadis.

Rootsi kirjaniku Henning Mankelli Kurt Wallanderi nimelise uurija elust ja tööst jutustavaid sarju on tegelikult kaks –2005-2010 on rootslased teinud 26 osa samanimelist sarja, meile näidatakse aga brittide 2008. aastal alustatud ja seni tehtud 6 osa. Mõlemad sarjad on kõrge reitinguga, brittide oma on võitnud mitmeid Bafta auhindu ning nomineeritud Emmy  erinevates kategooriates. Nimiosaline Kenneth Branagh  on väga tuntud Shakespeare`i lavastaja ja näitleja, filmiga “Henry V”  kandideeris ta Oscarile nii lavastaja kui nimiosalisena.  “Wallanderi”  rolli eest nomineeriti ta 2010. aastal Kuldgloobusele.

Loe Henning Mankelli kohta.

Loe Henning Mankelli raamatuid eesti keeles  või inglise keeles .
Originaalis võite leida suure valiku teoseid TÜ raamatukogust.

Kaja Kleimann

  1. Minu meelest väga hea sari, eriti meeldisid mulle esimesed osad, kus oli palju rõhku loodusel (kollased rapsiväljad ja rohetavad nisupõllud ei ole just tavapärane krimifilmide taust) ning näitlejate mängu võiks iseloomustada kui püüdu etendada kivinäolisi, kuid suure sisemise põlemisega põhjamaalasi:) Ja tulemus vastas minu ettekujutusele rootsilikkusest. Lisaks veel, et Mankelli loominguga oldi minu meelest päris kenasti käitutud.
    T.S.

  2. […] ja Põhjala tumekirjandusest on siin blogis kirjutanud nii Kaja Kleimann kui ka Tiina Sulg. Wallanderist endast on tehtud üpris palju sarju, Kaja soovitatud briti telesari […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: