Raamatukava

“Täiuslik torm” laupäeval, 2. juulil Kanal2-s kell 21.35

In raamatukava on 28/06/2011 at 10:46

Suur suvi koos äikesetormide ja kohati väga tugevate tuuleiilidega on lõpuks ometi Eestisse jõudnud. Oma seninähtud torme saab laupäeval võrrelda kümmekond aastat tagasi valminud seiklusdraamas “Täiuslik torm” mäslevate loodusjõududega.

Kapten Tyne (George Clooney) on oma meestega Atlandil kala püüdmas, kui neile läheneb eri ilmakaartest kolm tormi ja orkaani, mille ühinemisel tekivad kõikepurustavad 30-meetrised lained. Tegemist on tõsielul põhineva samanimelise raamatu ekraniseeringuga.

Filmi vapustavad eriefektid kandideerisid Oscarile.

Huvitav fakt on see, et film kaevati kapten Tyne sugulaste poolt kohtusse, kuna omaste arvates on filmis kapteni tegelast kujutatud “hoolimatu, liialt riskialti, enesesse tõmbunud, despootliku ja maniakaalsena”. Tyne´i perekond ütles New York Postile, et filmitegijad oleksid pidanud küsima luba kasutada kapteni elulugu ning ühtlasi nõudsid nad hüvitist, mille summat ei avaldatud.

Priit Hõbemägi kirjutas filmime arvustuse: ” “Täiuslik torm” polnud täiuslik” . Ja Andres Laasik võrdleb lühidalt raamatut ja filmi artiklis “Raamat ja torm veeklaasis”. Raamatu leiad raamatukogust.

Triinu Univer

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: