Raamatukava

“Tintini seiklused: Ükssarve saladus” Cinamonis alates 27. oktoobrist

In raamatukava on 23/10/2011 at 08:46

Valminud 3D animafilm põhineb ühel maailma populaarseimal koomiksiraamatute sarjal – “Tintini seiklused”. Koomiksi peategelaseks on noor ajakirjanik Tintin, kes satub väga mitmesugustesse seiklustesse. Ohte ja põnevust täis sündmustekeerises saadab Tintini alati tema truu sõber – karmikarvaline foksterjer Milou.

“Tintini seikluste” 23 albumit on ilmunud enam kui 50 keeles, neid on müüdud sadu miljoneid eksemplare ning raamatutest on valminud nii näidendeid, mängu- kui ka joonisfilme. Viimane Tintini koomiksialbum ilmus 1976. aastal, kuid belglase Georges Remi (1907-1983) loodud väga armastatud tegelaskuju elab tänu oma austajaskonnale vägagi elujõuliselt edasi veel tänapäevalgi, olgugi et uusi koomiksialbumeid pole juurde tekkinud juba üle kolmekümne aasta.

Praegu kinodes jooksva filmi järgi on loodud ka videomäng. Muide, tegemist on esimese Steven Spielbergi juhtimisel valminud animeeritud filmiga ning tema esimese koomiksiraamatu adaptsiooniga. Ja mis on samuti huvitav fakt – Tintinist filmi tegemise õigused omandas Spielberg juba 1983.a.

Soovi korral võid vaadata Tintinist erinevaid videosid või minna Tintinist valminud filmi kodulehele, kust saab infot nii filmi, Tintini, kui selle tegelaskuju loonud Georges Remi kohta.

Uuri kinokava, et näha linastumisaegu või tule laenuta koomiksialbumeid raamatukogust. Eesti keeles on hetkel ilmunud 4 albumit.

Klikkides pildil näed filmi treilerit

Triinu Univer

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: