Raamatukava

“Kolm musketäri” Cinamonis

In raamatukava on 02/11/2011 at 19:23

Alexandre Dumas’ romaanil põhinev seiklus “Kolm musketäri” jõuab kinolinale 3D-s.

Athos (Matthew Macfadyen), Porthos (Ray Stevenson) ja Aramis (Luke Evans) on Prantsusmaa kuninga kolm parimat musketäri, kes saavad jälile kardinali (Cristoph Waltz) kurikavalale plaanile trooni vallutada. Musketärid võtavad oma tiiva alla noore ja edasipüüdliku kangelase d’Artagnani (Logan Lerman). Vapper nelik peab nurjama salaplaani, mis ei ähvarda üksnes Prantsuse trooni, vaid tervet Euroopat.

Osades Logan Lerman (“Percy Jackson ja Välguvaras”), Milla Jovovich (“Resident Evil”), Matthew Macfadyen (“Robin Hood”), Ray Stevenson (“Thor”), Luke Evans (“Blitz”), Mads Mikkelsen (“007: Casino Royale”), Gabriella Wilde (“Doctor Who”), Til Schweiger (“Vääritud tõprad”), Juno Temple (“Pimeduse rüütli tagasitulek”), Orlando Bloom (“Kariibi mere piraadid”), Christoph Waltz (“Vääritud tõprad”) jt.

Lavastaja: Paul W.S. Anderson (“Resident Evil”, “Surmaralli”)

Treiler.
Linastuajad . 

“Kolmest musketärist” wikis.

Kolm musketäri ja D’Artagnan on õilsad prantsuse mõõgamehed, kes usuvad, et kõike saab lahendada ühe ausa duelliga. See on see vana lugu. Siin on musketärid Indiana Jonesid, kes ei kohku tagasi sadade teaduspärlite hävitamise eest, et ainult oma tasu saada. Jah, siin on D’Artagnan, Mileedi ja kaelakee, mis vaja tagasi saada, aga no mitte mingit mõtet stsenaariumi taga pole!

Võib-olla on asi minus, kes on nii harjunud kord aastas nägema klassikaks kujunenud vene „D’Artagnan ja kolme musketäri”. Film, mis tegi peaosalistest Mihhail Bojarskist (d’Artagnan), Igor Starõginist (Aramise), Venjamin Smehhovist (Athos) ja Valentin  Smirnitskist (Porthos) üleöö superstaarid ning Maksim Dunajevski lauludest superhitid või Kiefer Sutherland/Charlie Sheeni 1993. aasta varianti, D’Artagnan (Chris O’Donnell), Aramis (Charlie Sheen), Athos (Kiefer Sutherland) ja Porthos (Oliver Platt) kuid 2011. aasta uusversioon tundub esiteks ebavajalik ja teiseks väga väär. Lavastaja Paul W.S. Anderson on osanud armastatud tegelastega filmi kihva keerata.

Buckinghami Hertsog (Orlando Bloom) saabub Pariisi suure õhulaeva peal, mille ehitamiseks vajalikud joonised said musketärid Da Vinci jooniste varakambrist, mille nad lõksudest mööda pääsedes seejärel uputavad, et kõik ülejäänud saladused märja haua leiaks. Mileedi (Milla Jovovich ) laskub (Versailles?) palee katuselt „Võimatust missioonist” laenatud nöörikaadervärgiga. Porthos on aheldatud seinte külge, kuid ta tõmbab end toorest jõudu kasutades kiviseinte küljest end vabaks. Jaburdusi on „Kolmes musketäris” palju ja küll! Jah, ma mõitsan, et tegu on filmiga, mis peaks pakkuma meelelahutust rohkem, kui kainet mõistust, kuid meelt lahutav film võib ju olla ka loogiline ja muheda huumoriga, mitte kohutavalt ülepaisutatud. „Kolm musketäri” on film, mis üritab tabada „Kariibi mere piraatide” soont, kuid kannatab kangesti Johnny Deppi suguse karismaatilise näitleja ja stsenaariumi puudumisest. Ideid on erinevatest filmidest kokku varastatud. Lõpptulemuseks ongi paras sigrimigri.

Samas on olemasolevad näitlejad kindlasti üheks filmi vähestest plussidest. Jättes kõrvale Jovovichi ja Bloomi ning ka kardinal Richelieu rollis oleva Christoph Waltzi („Vääritud tõprad”), siis ei saa film uhkustada ühegi suure nimega. Matthew Macfadyen on Athos, Ray Stevenson Porthos ja Luke Evans Aramis. Lisage juurde veel Lorgan Lerman D’Artagnanina ja ongi koos korralike tundmatute punt, kes annavad endast parima, et Hollywoodi tõsiste tähtede seas kohta kinnitada. Nad annavad endast parima, kuid arvestades, kui kahemõõtmelised on nende tegelased, ei ole mõtet neist liialt palju loota!

Positiivsele poolele võib märkida veel, et mõned märulistseenid on väga hästi lavastatud, aga arvestades, et terve film näib koosnevat ühest märulist teise otsa, siis „mõned” on kindlasti liiga väike osa.

Sirje Suun

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: