Raamatukava

“Jüri Rumm” teisipäeval, 3. jaanuaril ETV2-s kell 20.00

In raamatukava on 29/12/2011 at 19:50

Filmi tutvustus: Jaan Kolbergi romantilise seiklusfilmi tegevus toimub Eestimaal 1880. aastate lõpus. Filmisüžee aluseks on heroiseeritud hobusevaras Jüri Rumm oma armastus- ja seikluslugudega. Mängivad Hannes Kaljujärv, Marian Wolf, Merle Palmiste, Katariina Lauk, Kaljo Kiisk, Rein Oja jpt. Filmile eelneb kommentaar.

Et oleks nagu paljulubav – näitlejad on head, lugu seikluslik, lavastaja kogenud – aga tulemus on nadivõitu. Igaks juhuks võib siiski vaadata, ehk on aastatega paremaks läinud. Ja kui telerist filmiaeg mööda läheb, siis saab filmi ka raamatukogust.

Stsenaariumi põhjal kirjutas Andres Ehin kokku ka vabalt ära moonutatud “Rummu Jüri mälestused”, mille lugemisest mul samuti kahjuks häid mälestusi pole, aga samuti, mine tea, äkki tasub üle 15 aasta uuesti proovida.

Huvitav on märkida, et Rummu Jürit proovitud püüda nii filmile (1929. a. Konstantin Märska) kui lavalaudadele (Jaan Metua,  Huko Lumet ja Alfred Mering, Andres Ehin ja Jaanus Rohumaa) nii enne kui pärast Kolbergi filmi.

Tiina Sulg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: