Raamatukava

“Väike reekviem suupillile” pühapäeval, 15.jaanuaril kell 12.50 ja esmaspäeval, 16.01 kell 9.30 ETV2-s

In raamatukava on 14/01/2012 at 13:10

Jätkub vanade eesti filmide näitamine koos kommentaaridega, seekordne linateos on valminud Enn Vetemaa  lühiromaani põhjal. Vaatamisest on küll kaua aega möödas, aga justkui oleks meeles, et tegu täitsa hea filmiga. Osades Lembit Ulfsak, Väino Uibo, Ants Eskola, Eve Kivi, Arnold Sikkel, Helend Peep, Mihkel Kivilaan, Ants Müürsep, Anatoli Leuškanov, Ita Ever, Gražina Baikštyte, Salme Reek.

Head lühikest sisukokkuvõttet otsides leidsin selle üllatuseks ühe gümnasisti referaadist :   ,,Väikeses reekviemis” on kolm meest sõja lõpu eel Saksa võimude eest varjunud kirikusse, mis on neile sel viisil nii traditsioonidest pühitsetud pelgupaik kui ka vangla. Vetemaa aktiviseerib eeskätt kiriku kui pühakojaga seotud tähendusi, mida vaheldumisi kinnitatakse ja kummutatakse. Kirik kui kristliku eetika sümbol, kui rahusadam, rüvetatakse mitte milleski süüdioleva nooruki tapmisega, mis selle sümboolse tähenduse purustab, demonstreerides ligimesearmastuse ideaali kokkusobimatust inimliku reaalsusega.
See referaat on üldse päris huvitav lugeda.

Lugu on ilmunud esimeses “Väikeses romaaniraamatus” , kuid võibolla juhatab see teid ka kogu Enn Vetemaa ülejäänud loomingu   juurde, sest lugemist väärib see kõik!
Kui kedagi peaks huvitama, siis TÜ raamatukogust on võimalik laenutada režiistsenaarium.

Kaja Kleimann

  1. Täpsustuseks – postituses toodud sisukokkuvõtte autor ei ole siiski üks gümnasist, vaid kirjandus- ja teatriteadlane Luule Epner. Tsitaat – nagu üldse suurem osa viidatud referaadist – pärineb sõna-sõnalt 2001. aasta “Eesti kirjandusloost”.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: