Raamatukava

“Vihmamees” pühapäeval, 5. veebruaril kell 21.15 TV 3-s

In raamatukava on 30/01/2012 at 01:58

Film jutustab liigutava loo kahest vennast. Noorem vend Charlie (Tom Cruise) tegeleb automüügiga, elades väga enesekeskselt. Vanem vend Raymond (Dustin Hoffman) põeb aga autismi ja savanti sündroomi, viibides raviasutuses. Charlie oli Raymondi olemasolu sama hästi kui unustanud, sest oli vaid paariaastane, kui nad viimati koos olid. Kui isa sureb ja kogu raha Raymondile pärandab, otsib Charlie venna üles, plaanides kohtu kaudu pärandusest osa saada. Koos oldud aeg muudab seesmiselt mõlemat venda, lähendades neid teineteisele ja avardades nende maailma piire.

Film linastus 1988. aastal (rež Barry Levinson) ning võitis 4 Oscarit; kindlasti väärib esile tõstmist Dustin Hoffmani roll, mille eest sai ta parima meespeaosatäitja Oscari. Filmi tagamaade kohta leidsin internetist huvitava artikli, kus filmimeeskonnale konsultandiks olnud psühhiaater kirjutab autismi ja savanti sündroomi olemusest.

Linnaraamatukogust on võimalik laenutada Leonore Fleischeri samanimelist romaani, kuid vaid ingliskeelsena (“Rain Man”). See on kirjutatud Barry Morrow jutustuse ning filmi aluseks oleva stsenaariumi põhjal(autorid Roland Bass ja Barry Morrow). Lugu võib ka  lavaversiooni kaudu kogeda, nimelt lavastas Georg Malvius selle Vanemuise teatris.

Triin Põldver

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: