Raamatukava

“Burattino” pühapäeval, 1. aprillil kell 17.00 ETV2-s

In raamatukava on 26/03/2012 at 11:48

Hoogne ja tuttav lugu uudishimulikust puupoisist, kes satub lustakatesse seiklustesse. Nimiosas Priit Võigemast, etenduses osaleb ka kogu EMTA Lavakunstikooli 20. lend. Lavastas kursuse juhendaja Elmo Nüganen, kunstnik Jelena Girlin, helilooja ja klaveriõpetaja Olav Ehala, lauluõpetaja Riina Roose, laulusõnad kirjutas Juhan Viiding. Salvestatud 2002.

1978. aastal esietendus see klassikaline lugu Noorsooteatris, nimiosas Lauri Nebel, ka sellest on olemas telesalvestus.
Puunukk Buratiino on kuulunud juba päris mitme põlvkonna lemmikute hulka, see et kangelase nimi veidi teisiti kirjutatakse, vihjab ilmselt uuele interpretatsioonile. Põhiliselt on see aga ikka seesama vana hea lugu, mille näidendiks kirjutas küll Adolf Šapiro, aga mida mäletame Aleksei Tolstoi raamatust “Kuldvõtmeke, ehk, Buratino seiklused” , mis tõlgiti eesti keelde 1946. aastal. Algupärasest loost, mille kirjutas itaallane Carlo Collodi ja mis ilmus “Noor-Eesti” kirjastuse poolt välja antuna 1933. a “Pinokkio : puunuku seiklusi” nime all , erineb see üsna palju.

Üsna põhjalikult ja ohtrate piltidega varsutatult on sellest puunukust juttu selles blogis .

Tallinna Linnateatri lavastusest “Burattino” kasvas välja laste telelavastuse “Buratino tegutseb jälle” idee. Laste hulgas ülipopulaarset sarja, kus kutsuti külla või külastati erinevate elualade inimesi, otsides vastuseid igasugustele küsimustele stiilis “Miks sibulast kasvab alati sibul aga mitte pirnipuu? Kas sibul võiks kunagi maitseda nagu kompvek? Kas maailmas on kõik juba olemas või võiks midagi veel juurde leiutada?”, valmis 83 osa ja seda näidatakse praegu kordusena ETV-s. Peaosades  Priit Võigemast, Maria Soomets, Anti Reinthal ja Karol Kuntsel. Kõrvalosades astus üles 31 peamiselt noorema põlvkonna näitlejat.
ETV on menukast sarjast teinud neli valikkogumikku, korraldanud üheskoos ERSO-ga kontserdi ja välja andnud heliplaadi.

Buratino saatesarja lõpetamisel tehtud intervjuu.

Ohtralt kasutatud loo uusim versioon on Rasmus Merivoo moodne interpretatsioon “Buratino, Pinoccio poeg” Estinfilmis, mille kohta saate lugeda siit.

Peale raamatute on meie raamatukogus ka vene multifilm ,
1952. aastal salvestatud kuuldemäng Ferdinand Veikega  ning
Jaapani animafilm “Pinocchio”.

Kaja Kleimann

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: