Raamatukava

„Näljamängud“ Cinamonis

In raamatukava on 03/04/2012 at 14:24

Suzanne Collinsi populaarsesse triloogiasse kuuluvad “Näljamängud”, Lahvatab leek“ ja „Pilapasknäär“. Lisaks raamatu lugemisele on huvilistel alates 23. märtsist võimalik minna kinno vaatama Suzanne Collinsi samanimelise triloogia esimese osa põhjal vändatud fimi „Näljamängud“.

Põhja-Ameerika varemeil asub riik nimega Panem, mille 12 ülivaese ja ekspluateeritud ringkonna üle valitseb särav ja luksuses kümblev Kapitoolium. Aastakümneid tagasi toimunud ülestõusu meenutamiseks ja karistuseks selle eest peavad kord aastas kõik ringkonnad endi seast välja valima ühe poisi ja ühe tüdruku, vahemikus 12-18 eluaastat, et need lapsed saata televisiooni otse-eetris ülekantavatele Näljamängudele – Kapitooliumis ülipopulaarsele verisele draamale. Mäng käib elu ja surma peale. Ellu saab jääda vaid üks kahekümne neljast.

Peategelane Katniss on sunnitud osalema võistlustel vabatahtlikuna, et päästa oma õde Primrose. Nii tulebki Katnissil hakkama saada ülikarmides oludes, võidelda surmani tapahimuliste konkurentidega, üritada jääda seejuures inimlikuks, ning püüda võitjaks tulla. Sealjuures saab karismaatilisest Katnissist – algul endagi teadmata – Kapitooliumile vastupanemise sümbol… Filmis on rohkelt põnevust, seiklust ja ka romantikat.

Režissööriks on Gary Ross ning peaosi mängivad Jennifer Lawrence (Katniss Everdeen), Josh Hutcherson (Peeta Mellark) ja Liam Hemsworth (Gale Hawthorne).

Triin Võsoberg

Vaata ka fännilehekülge.
Linastusaegu vaata siit.

  1. […] siis tõenäolist meeldib sulle ka “y””, ehk siis, kui sulle meeldisd “Näljamängud”, või “Surmav arsenal” või sari “Inetud”, “Ilusad”, […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: