Raamatukava

“Ekspress” esmaspäeval, 23. aprillil kell 21.00 TV 6-s

In raamatukava on 22/04/2012 at 20:55

”Ekspress” räägib loo Ernie Davisest  (Rob Brown), kolledži jalgpallikangelasest, kes võitis esimese afro-ameeriklasena Heismani Karika. See on auhind, mis antakse mitte parimale, vaid väljapaistvaimale sportlasele. Noormehel tuli  ületada nii sotsiaalseid kui majanduslikke raskusi, et saada üheks parimaks jalgpalli tagajooksjaks Ameerika ajaloos. Ernie Davise võitlus võrdsuse ja austuse eest muutis terve Ameerika spordiajalugu ning inspireeris uusi mängijate põlvkondi. Mõned tema rekordid, püstitatud legendaarse Syracuse treeneri Ben Schwartzwalderi (Dennis Quaid) juhatuse all, kestavad tänapäevani.
Kahjuks on ka võitlusi, mida ei saa võita.

Film on üsna korraliku reitinguga ja pälvinud ESPY parima spordifilmi auhinna, samuti on auhinnale nomineeritud peaosatäitja Rob Browni, kes on varemgi sportlasi kehastanud  ja kelle debüüt oli “Forresteri leidmises”.

Paraku ei ole meil ameerika jalgpalli  kohta just palju lugemiseks pakkuda, aga võibolla on huvitav võrrelda spordikuulsuste elu u 20 aastat hiljem ja lugeda raamatut “The Boz: confessions of a modern anti-hero” Brian Bosworthist.

Kaja Kleimann

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: