Raamatukava

“Soolo” laupäeval, 28. aprillil kell 22.20 ETV 2-s

In raamatukava on 22/04/2012 at 20:57

Võibolla ei ole see just päris esimene võimalus seda filmi näha, aga igal juhul  “Tallinfilm II. Mängufilmid 1977-1979”  2004. aastal ilmunud raamatus öeldakse selle 1979. a valminud teose kohta, et see on linastamata. Ja DVD-komplekt “Raul Tammet filmiloomes” pole võibolla ka eriti levinud. Tegemist on Raul Tammeti diplomitööga stsenaristide ja režissööride kõrgematelt kursustelt Moskvas , juhendanud Nikita Mihhalkov. Raul Tammeti kirjutatud stsenaariumi aluseks on Peet Vallaku novell “Lodjavahi surm”.
Telekavas kirjutatakse: ulmefilm, milles on tunda teispoolsuse hõngu, mida vaataja tunnetab inimeste igapäevategevuste kaudu. Parvevahi karakteri kaudu astutakse ühe jalaga irreaalsusesse, jäädes teisega siiski pärismaailma. Kas ekraanil näidatav on filmitegelaste ettekujutuse vili või tegelikkus, sellest suurt aimu ei anta. Praktiliselt sõnatu filmi episoodilises tulnukarollis on ka Gunnar Graps, kes tegi teosele muusika. Vaikne ja äraviiv meditatsioon inimkonna tuleviku teemadel.

“Tallinnfilmi” raamatu andmetel on heliloojaks siiski Andres Valkonen.
Kõlab igatahes huvipakkuvalt. Ja kui film ei peakski meeldima, on Peet Vallaku novellid igaljuhul suurepärased, meie raamatukogus on neid saada päris suures valikus.

Kaja Kleimann

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: