Raamatukava

„Ämblikmees“ kolmapäeval, 30. mail kell 20 ja neljapäeval, 31. mail kell 14.05 Kanal 11-s

In raamatukava on 30/05/2012 at 14:30

Õudus-ja fantaasiafilmide lavastaja Sam Raimi üks kuulsamaid linateoseid on kõhelemata „Ämblikmees“ (2002), mida võiks kaeda juba üksnes selle tõttu, et see kujutab kroonilist hea ja kurja vahelist kemplemist tuginedes popkultuuris sündinud koomiksile.

Peter Parker (Tobey Maguire) on keskpärane noorsand, keda hammustab radioaktiivne ämblik ning kes omandab seeläbi huvipakkuvad võimed, millega kuritegevuse vastu võidelda. Filmist ei puudu ka protagonisti südamedaam, keda siin etendab Kirsten Dunst ning kelle tõttu lisanduvad teosesse mitmed eetilis-moraalseid probleemid.  Ja kui need nimed teid telekasti ette ei tõmba, siis kurikaela mängiv Willem Dafoe nimi võiks seda ikka teha.

Tartu Linnaraamatukogust saab laenutada näiteks Ämblikmehe mänge ja koomikseid, kuid need kannavad ingliskeelset pealkirja „Spider-man“. Eesti keeles saab infot koomiksi kohta siit  ja filmi kohta siit. Põhjalik info nagu alati IMDb-st.

10 aastat peale Sam Raimi roniva mehe linastumist valmistati 3D versioon Ämblikmehest juba uute näitlejatega, nii et kui huvi on tekkinud, siis soovitan ka seda filmi pisut kiigata.

Liis Pallon

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: