Raamatukava

“Teeliste kirikud” laupäeval, 14. juulil ETV-s kell 14.40

In raamatukava on 09/07/2012 at 09:20

Sellelaupäevane “Teeliste kirikud” viib vaatajad Haapsallu. Linn on, teadagi, elav kooslus ning muutub üha nagu mets või loom või inimene. Nii ei saagi päriselt ära öelda, mis üks linn on, küll on võimalik osa saada kellegi teise linnareaalsusest või luua nö oma linn linnas. Minul on õnnestunud Haapsalus käia harva, ometi on see minusse sööbinud rohkem, kui mõnedki teised kohad ja suur osa selles on piltidel ja lugudel, mis minuni on jõudnud. Ilon Wiklandi raamatud vahendavad muljeid Haapsalust lapse pilgu läbi, tema lapsepõlveaeg ühtib sõjaaastatega, kuid mõnede süngete toonide kõrval on tema lapsepõlve Haapsalu kodune, soe, värviline. Tervikliku pildi kunstniku loomigust annab raamat “Ilon Wiklandi maailm”, kus muuseas on välja toodud mitmed seosed Haapsaluga.

Saates vesteldakse ka Epp Maria Kokamäega, kelle pere kunstigalerii Haapsalus asub ning kelle paljud maalid on seal valminud. Raamat “Epp Maria maal” koondabki selliseid maale ning pakub tervikliku lugemis- ja vaatamiselamuse, lastes aimata, mil viisil igapäevane elu, ümbrus ja kunst omavahel põimuvad. Raamatus on koos kunstniku maalid ja elulised mõtisklused, tema poja Johannes Arro fotod ning Viivi Luige kirjutatud reisipildid Rooma linnast.

Väga tore raamat on Epp Maria Kokamäe tütre Anni Arro koostatud “Haapsalu kohvikuid ja retsepte”, siin ei anta põhjalikku süstemaatilist ülevaadet Haapsalu kohvikute ajaloo kohta, kuid mineviku Haapsalu hõng jõuab lugejani küll, seda nii fotode (millest enamus pärineb 20. sajandi algusest ja esimese vabariigi ajast), kui ka kirjutatud ajaloopiltide kaudu.

Siin on mõned huvitavad lingid:

http://www.eppmaria.ee/Epp-Maria-Galerii-tutvustus/

http://www.ilon.ee/index.php?nodeID=1118

Triin Põldver

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: