Raamatukava

“Hulk” TV6-s esmaspäeval, 17. septembril kell 21.00 ja teisipäeval, 18. septembril kell 10.55

In raamatukava on 16/09/2012 at 13:47

Esmaspäeval, 17. septembril kell 21.00 ja teisipäeval, 18. septembril kell 10.55 “Hulk” (2003). Kohe alguses rõhutan, et palun ärge ajage seda segi 2008. aastal linastunud filmiga “Uskumatu Hulk”, mille peaosas säras Edward Norton.)

Taas on käes aeg kaugeneda klassikalistel (või siis tavainimesele suupärasematel) kirjandusteostel põhinevatest ekraniseeringutest ning hammustada väike kibemagus amps (post)modernismi vaimusünnitisest – koomiksist.

2003. aastal väljastatud “Hulk”, kus peaosas Eric Bana ning silma rõõmustav Jennifer Connelly, ei ole nii tuntud kui peaaegu samanimeline 2008. aasta väljalase. Põhjuseks ehk hilisema versiooni staarirohkus ja põnevus, mis sunnib küüsi tugitooli käetugedesse suruma.

Aga tagasi loo juurde. “Hulk” jutustab meile teadlasest, kes on sunnitud tegema katseid iseenda peal (sest see on vastavalt Inimõiguste ülddeklaratsioonile ju lubatud), ning seejärel erinevate kummaliste ja uskumatute asjaolude kokkulangemisel hakkab ta äärmistes pingeseisundites või hirmsates olukordades end muutma/muutuma millekski suureks, roheliseks ja kurjaks. Tagajärjed, mis sellise kurioosse modifitseerumisega kaasnevad, tuleb järgi vaadata juba televiisorist. Filmi on peetud tõsisemaks ja elulisemaks kui tavapärasemaid koomiksitel põhinevaid linateoseid.

Koomiksi „Hulk“ kirjutasid kahasse Stan Lee ja Jack Kirby, kuid kahjuks seda meie raamatukogust ei leia. Lohutusauhinnaks võime pakkuda Stan Lee sulest sündinud „Spidermani“. Aga see ei ole veel kõik, sest autorite sõnul on kõnealune koomiksi- ja filmitäht Hulk loodud Robert Louis Stevensoni romaani “Kummaline lugu Dr Jekyllist ja mr Hyde’ist” ja Mary Shelley loo “Frankensteini” põhjal. Mõlemat teksti saab ka laenutada Tartu Linnaraamatukogust.

Filmiveebist saab lugeda kinopildi kohta siit . Inglise keeles saab teavet koomiksi kohta siit  ja ekraniseeringu kohta siit .

Liis Pallon

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: