Raamatukava

“Dostojevski” esmaspäeval, 1. oktoobril kell 20.00 ETV2-s

In raamatukava on 27/09/2012 at 15:25

 

Algab 8 osaline seriaal  , mis hõlmab üsna suurt osa  Dostojevski elust alates Siberisse saatmisest 1849. a detsembris ja lõpetades “Vendade Karamazovite” valmimisega 1879. aastal. Kirjandusloolaste arvamused   selle filmi kohta ei ole just kiitvad, ette heidetakse ajalooliste faktide moonutamist ja vastutulekut vaatajate maitsele. Samas jääb arvustusi lugedes mulje, et mõned kritiseerijad esitavad nõudmisi, mis käivad dokumentaalfilmi kohta. Vähemalt Jevgeni Mironovit Dostojevski rollis kiidavad kõik, ehkki avaldatakse ka arvamust, et näitleja tunneb kohati piinlikkust nõrga stsenaariumi teksti esitades.
Oma arvamuse kujundamiseks ei jää muud üle kui ise pilk peale heita.

Sisu telekavast: Fjodor Dostojevski elust jutustav lühisari algab petraševskilaste mahalaskmise stseeniga. Viimasel hetkel annab keiser surmamõistetutele armu ja nad saadetakse Siberisse sunnitööle. Neli aastat teeb Dostojevski Omskis ränkrasket sunnitööd, kuid ei lase oma vaimul murduda. Pärast vabastamist siirdub Dostojevski Semipalatinskisse, kus tutvub hapra Marja Dmitrijevna ja tema mühakliku abikaasa Issajeviga.

Raamatukogus on Dostojevski teosed kättesaadavad nii vene kui eesti keeles paljudes trükkides, endal tekkis aga  isu sisse vaadata raamatusse  “Dostojevski ja Reval : suurinkvisiitori ja teiste tegelaste prototüübid” .

Kaja Kleimann

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: