Raamatukava

“Imperaatori klubi” pühapäeval, 7. oktoobril kell 15.50 TV3-s

In raamatukava on 02/10/2012 at 13:43

Koolielu kujutavad filmid ongi enamasti paeluvad, ehkki tegelasteks ikka õpilased ja õpetajad, annab nendevahelisi suhteid väga huvitavalt ja mitme nurga alt kujutada. Pean tunnistama, et esimesel hetkel ajasin selle filmi segamini “Surnud poeetide ühinguga”, mis oli tõepoolest suurepärane , kuid ka selle filmi  hinne imdb.comis on 6.8 ja vastalist õpilast kehastanud Emile Hirsch, kellele see oli üks esimesi suuri osi päris  filmis, esitati rolli eest noore näitleja preemiale.

Filmi aluseks on Ethan Canini  jutt “The Palace thief”. Eesti keeles raamatut sellelt autorilt ei leia, küll aga saab  TÜ raamatukogust laenutada kogu “Emperor of the air” ; 1996. aastal on tehtud samanimeline kõrgelt hinnatud lühifilm, milles samuti tegemist koolieluga.

Sisu kohta ütleb telekava järgmist: William Hundert on nõnda nimetatud ”vana koolkonna” esindajast klassikalise kirjanduse õppejõud, kes on tuntud oma õppeainesse kirgliku suhtumise poolest. Samuti usub ta kindlalt, et õpilasi on võimalik vormida põhimõtete varal. Siiski leidub alati üks õpilane, kes õpetaja meetodid kahtluse alla seab ning selleks õpilaseks on Sedgewick Bell, kes raputab õpetaja kinnistunud mõttemaailma ning ähvardab õõnestada kõike, mida ta esindab. Hundert peab leidma mooduse poisi suhtumist muuta ilma, et ta peaks oma põhimõtetest loobuma. Järgnevad õppetunnid, millest on õppida mõlemal.

Kaja Kleimann

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: