Raamatukava

“Röövlitütar Ronja” kolmapäeval, 17. oktoobril kell 15.00 Cinamonis

In raamatukava on 15/10/2012 at 08:34
Astrid Lindgreni lasteraamatute hulgas on nii selliseid, mis kujutavad laste elu lugejale tuttavlike suhete ja realistlike ümbruste kaudu (lapsed pere keskel ja koos sõpradega nagu näiteks “Madlikeses”, “Bullerby lastes”, “Vahtramäe Emilis”), kui ka muinasjutulisemate sündmuste ja tegelastega lugusid (nagu näiteks “Vennad Lõvisüdamed”, “Karlsson Katuselt”, “Pipi Pikksukk”). “Röövlitütar Ronja” viib lugeja küllaltki erilisse maailma, nimelt võistlevad-võitlevad omavahel kaks röövlijõuku, kes end sisse seadnud keset metsa, üks ühele, teine teisele poole äikse löögist lõhestatud lossi. Kuid lisaks kujutlusvõimet haaravale muinasjutulikule maailmale on “Röövlitütar Ronjas” kujutatud tabavalt ja väga südamlikult inimeste vahelisi suhteid, Ronja ja Birki sõprust ning üldse erinevaid tundeid.
Neile, kel Astrid Lindgreni raamatud ammu kõik loetud (muidugi ka teistele huvilistele), soovitan Margareta Strömstedti kirjutatud Lindgreni elulugu, kus on ühte põimitud kirjaniku elulugu ja looming, ühtlasi loodub pilt 20nda (ja 19nda) sajandi arengutest üldisemalt, vältas kirjaniku elu pea sada aastat ju.
Tage Danielssoni lavastatud film pärineb 1984. aastast; režissöör pälvis Berliini filmifestivalil “erakordselt fantaasiarikka filmi eest”  (nagu tunnustuse juures märgitud) kaks auhinda. Filmi näidatakse “Kirjandus kinos” programmi raames.
Triin Põldver

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: