Raamatukava

“Teel” Ekraanis

In raamatukava on 18/10/2012 at 17:59

Film põhineb Jack Kerouaci samanimelisel legendaarsel romaanil, mis kujunes suunanäitajaks ja inspiratsiooniallikaks mitme põlvkonna noorte jaoks, kes elus oma kindlat kohta otsisid.

Nagu raamatus, nii ei kujutata ka filmis mitte väljamõeldud lugu, vaid realistlikku XX sajandi keskpaiga elu. Filmi kangelased on biitnike liikumise pooldajad, kes alternatiivina tarbijalikkust ja mugandumist propageerivale kultuurile rikuvad julgelt ühiskonna käitumisnorme.

Film viib meid 1950-ndate aastate Ameerikasse, kus noored inimesed püüavad aru saada, mis oma eluga peale hakata ja millise suuna oma eluteel võtta. Meieni tuuakse peategelaste eksirännakud, mis võtavad enda alla kolme aasta pikkuse perioodi, mille kestel kulgetakse risti-põiki läbi terve maa. Vahelduvad nii maastik, kui ka inimesed, kuid püsima jäävad siiski vabadus ja vaba armastus. Filmi režissöör on ülemaailmselt tunnustatud ja auhindadega pärjatud Walter Salles.

Kultusromaanist ja selle autorist kirjutasid romaani viiekümneaastaseks saamise puhul Eesti Päevalehes Hannes Varblane ja Peeter Sauter, filmist Peeter Sauter Postimehes ja Anete Kruusmägi Õhtulehe filmiblogis.

Anu Amor-Narits

Jack Kerouaciga tätoveeringu pilt on pärit siit.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: