Raamatukava

“Pilveatlas” Cinamonis ja Ekraanis

In raamatukava on 29/11/2012 at 12:49

Tihtipeale on mul filmitutvustusete puhul tunne, et tutvustuse kirjutaja on näinud hoopis mingit muud filmi kui mina, aga olles raamatut lugenud ja nautinud, kõlab alljärgnev üsnagi usutavalt:

Tunnustatud filmitegijate, Lana Wachowski, Tom Tykweri ja Andy Wachowski võimas ja inspireeriv draama „Pilveatlas“ uurib seda, kuidas üksikelude teod ja nende tagajärjed mõjutavad üksteist läbi mineviku, oleviku ja tuleviku. Selles loos põimuvad omavahel dramaatiliselt märul, müsteerium ja romantika, kui üks hing vormitakse tapjast kangelaseks ning vaid üks heategu kandub üle sajandite edasi, et ärgitada revolutsiooni kauges tulevikus.

Tähtederohket rahvusvahelist osatäitjate seltskonda juhivad Oscari-võitjad Tom Hanks („Philadelphia“, „Forrest Gump“) ja Halle Berry („Koletise ball“). Neile sekundeerivad Oscari-võitja Jim Broadbent („Iris“), Hugo Weaving, Jim Sturgess, Doona Bae, Ben Whishaw, James D’Arcy, Xun Zhou, Keith David, David Gyasi, Oscari-võitja Susan Sarandon ja Hugh Grant. Iga osatäitja esineb mitmes rollis ning lugu liigub ajas ringi.

Filmi kohandasid kinolinale ja lavastasid Lana Wachowski, Tom Tykwer ja Andy Wachowski. Wachowskite eelmine tiimitöö stsenaristide ja lavastajatena oli revolutsiooniline „Matrixi“ triloogia. Tom Tykwer võitis Spiriti auhinna ja kandideeris BAFTA-le filmi „Lola jooks“ lavastaja ja stsenaristina. Hiljem on tema lavastajakäe alt tulnud mitmeid auhindu võitnud „Parfüüm: Ühe mõrva lugu.“

„Pilveatlas“ põhineb David Mitchelli tunnustatud bestselleril ning selle produtsendid on kahekordne Oscari nominent Grant Hill („Peenike punane joon“, „Elupuu“), kolmekordne BAFTA nominent Stefan Arndt („Valge pael“, “Hüvasti, Lenin!“ ja „Lola jooks“), Lana Wachowski, Tom Tykwer ja Andy Wachowski.

Linastusajad Cinamonis
Linastusajad Ekraanis

Raamatust
Jan Kaus Sirbis
Aet Varik Loomingus
Ulmekirjanduse Baas
Sehkendaja

Intervjuu David Mitchelliga Postimehes

David Mitchelli koduleht

Tiina Sulg

  1. […] olen ma korra siin juba kirjutanud, siis olin lugenud raamatut, aga filmi mitte näinud. Nüüd vaatasin filmi ja […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: