Raamatukava

Jack Reacher nüüd ka kinolinal!

In raamatukava on 03/01/2013 at 17:33

81816274-tom-cruiseLee Childi   romaani „One Shot“ alusel kirjutas stsenaariumi Oscari-võitja Christopher McQuarrie („Tavalised kahtlusalused“), kes on ise ka filmi lavastajaks. Osades Tom Cruise („Võimatu missioon“), Robert Duvall („Ristiisa“), Rosamund Pike („Die Another Day“), David Oyelowo („Ahvide planeedi sünd“, „Shotimaa viimane kuningas“), Jai Courtney (John McClane’i poeg järgmises „Visa hinge“ filmis), Richard Jenkins („Metsamajake“) ning ennekõike lavastajana tuntud kinolegend Werner Herzog („Fitzcarraldo“, „Aguirre: jumalate viha”)jackreacher21_0002

Imdb.com igatahes hindab filmi   7.3 palliga, mis on üsna kõrge hinne, hindajaidki alles 13,5 tuhat.

Sisust : Pärast seda, kui snaiper surmab kuue lasuga päise päeva ajal viis inimest, osutavad kõik asitõendid vahi all olevale kahtlusalusele. Ülekuulamisel ei lausu mees sõnagi, kirjutab vaid paberile ühe lause: „Kutsuge Jack Reacher!“ Sellest saab alguse erakordne jaht tõe väljaselgitamiseks, mis viib endise sõjaväepolitseiniku Reacheri kokkupõrkekursile ootamatu vastasega, kes on väga osav ning kõhklematult valmis kasutama vägivalda, et oma saladust varjata.
Mina Tom Cruise’i Jack Reacherina ette kujutada ei suuda, ja see ei ole seotud sugugi ainult näitleja pikkusega. Kirjanik on selle kohta  öelnud, et Jack Reacheri pikkus (raamatus) on tema vääramatu  jõu metafoor, mida Tom Cruise väljendab teiste vahenditega”, sellega võin  ma nõustuda. Aga nägu on ikka vale. Huvi tekitab aga  Werner Herzog  , kelle tegelaskuju väidetakse olevat üks eelmise aasta meeldejäävamaid kurikaelu.

Linastusajad Cinamonis ja Ekraanis.

Jack Reacheri lugusid on eesti keelde tõlgitud  4, kirjutatud on neid aga juba 17. Meie raamatukogust leiate ka 6 ingliskeelset, mida pole tõlgitud, kahjuks pole nende hulgas just filmi aluseks olnud romaani. Hea uudis on aga see, et Varraku kirjastuse kodulehel on see peatselt ilmuvate nimekirjas !

Kahtlemata ei ole tegemist väärtkirjandusega, mis pole ka autori taotluseks kunagi olnud, ja mida ta ka sugugi ei häbene. Lugemiseks on need lood suurepärased -tempokad ja põnevad, piisava keerukusega süžeekäikudes. Kohati sünged perekonnasaladused pole samas nii masendavad kui põhjamaade krimiraamatutes. Peategelane on karm tüüp, keda igaüks suures hädas appi ihkaks, aga see häda peab olema väga suur, sest pahategelaste vastu halastust ei tunta ja  ellu nad tavaliselt ei jää.

Kaja Kleimann

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: