Raamatukava

“Lumekuninganna” Cinamonis ja Ekraanis

In raamatukava on 14/01/2013 at 16:57

lumekuningannamultikasCinamonis ja Ekraanis saab näha animatsiooni, mille aluseks võetud  Hans Christian Andreseni maailmakuulus muinaslugu. Seekord ei olegi täispikk multifilm tootja Hollywood, vaid Venemaa filmitööstus. Eestikeelses versioonis on tegelastele oma hääle andnud tuntud eesti näitlejad.

Lumekuninganna loob uut kalki maailma, kus emotsioone asendab kuiv arvestus ja inimeste hingi jahutab külm põhjatuul. Kunsti ja loominguga tegelevad inimesed muutuvad üleliigseteks. Väike ja julge Gerda võtab ette ohtliku teekonna, et päästa oma vend Kai Lumekuninganna küüsist. Uute sõprade abiga ühendab tüdruk oma pere ja leiab usu enesesse. Filmiga saab tutvust teha ametlikul koduleheküljel.  Esme Kassak arvustab multifilmi “Postimehes”.lumekuningannaraamat

Kinolugu ei järgi täpselt algse muinasjutu süžeed, kuid eks iga tegija tahab anda omapoolse nägemuse. Kes tahab meelde tuletada H. Chr. Anderseni “Lumekuningannat”, võib selle Linnaraamatukogust laenutada.

lumekuningannateleMinu isiklik kõige sügavam emotsioon seoses “Lumekuningannaga” on Eesti Televisioonis 1985 aastal valminud lastelavastus, mida on võimalik vaadata ETV2 kodulehel ja laenutada DVD-il meie raamatukogu muusikaosakonnas. Üks väike näide sellest lavastusest.

2010.aastal valmis Eestis mängufilm “Lumekuninganna” , mille režissöör-stsenarist Marko Raat. Selle filmi aluseks on samuti H. Chr. Anderseni “Lumekuninganna”,  kuid see film on mõeldud vanemale filmisõbrale. lumekuningannafilm

Filmis saab lugeda “Postimehest”, “Eesti Ekspressist”, “Sirbist” ja “Eesti Päevalehest”. 

Anu Amor-Narits

  1. […] filmiblogist ka “Lumekuninganna” esimese osa kohta ning animafimist “Lumekuninganna ja igavene […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: