Raamatukava

“Poiss triibulises pidžaamas” laupäeval, 26. jaanuaril TV3-s 01:35

In raamatukava on 19/01/2013 at 10:57

poiss_posterMidagi elulist…

 “Poiss triibulises pidžaamas” (Inglismaa USA, 2008). Noor Bruno on pärit rikkast perekonnast ning elab oma ema, vanema õe ja sõjaväelasest isaga sõjaaegsel Saksamaal. Perekond saadetakse maale elama ning isa saab uue töö. Bruno sõbruneb seal poisiga, kes kannab triibulist pidžaamat ja nime Shmuel ning elab elektritara taga. Bruno mõistab üsna pea, mis koht see on ja miks tal pole lubatud triibulises pidžaamas poisiga sõbruneda…

Originaalpealkiri: The Boy in the Striped Pyjamas, režissöör Mark Herman, osades: Asa Butterfield, Zac Mattoon O Brien, David Thewlis, Rupert Friend.poiss_triibulises_raamat

Filmi aluseks on samanimeline John Boyne romaan. See ei ole lasteraamat ning räägib ajaloosündmustest läbi üheksa-aastase Bruno silmade. Peategelane Bruno on esmalt veendunud, et teisel pool traataeda on parem kui siin. Mängud on põnevamad ja elu parem. Raamat surmast kus seda sõna ei nimetata.

Tavaliselt antakse tagakaanel aimu, millest raamatus juttu tuleb, aga selle loo puhul on seda lugemiselamust rikkumata keeruline teha. On oluline, et lugemist alustades ei teaks, millest see lugu räägib. Lugema hakates lähed sa rännakule üheksa-aastase poisi Brunoga (aga see raamat ei ole mõeldud üheksa-aastastele). Ja mõne aja pärast jõuad sa koos Brunoga traataiani. Loodetavasti sa päriselus selliseid aedu nägema ei pea.

poiss_filmRaamatut on võimalik laenutada Linnaraamatukogust. Eliisabeti blogipostituses “Lugemised II maailmasõja kohta” leiab lugemismuljeid.

Piia Tuule

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: