Raamatukava

“Hüljatud” Cinamonis

In raamatukava on 04/02/2013 at 09:51

HüljatudVeebruarikuusse jääb prantsuse küllap suurima romantismi kirjaniku Victor Hugo sünniaastapäev (211. koguni). Need, kes pole veel muusikalfilmi “Hüljatud” jõudnud vaatama minna, miks mitte end nüüd Hugo loomingu lainele häälestada, kas siis raamatu või filmi kaudu.

Filmi režissööriks on Tom Hooper, kes paar aastat tagasi võitis parima režissööri Oscari filmiga “Kuninga kõne” ning seegi film on nomineeritud 8 Oscarile. Nii et veel üks daatum veebruaris—24nda õhtul jagatakse selleaastased Oscarid; auhindade hulk pole muidugi üks-ühene näitaja filmi vaatamisväärsuse kohta.  Kindlasti tasub nimetada ka väga head näitlejate koosseisu: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Sacha Baron Cohen, Helena Bonham Carter, Eddie Redmayne jt. Üht arvamust nähtud filmist võib lugeda Õhtulehe filmiblogist.

Romaani saab laenutada linnaraamatukogust.

Silmaringi avardamiseks  võib lugeda Graham Robbi kirjutatud elulugu “Victor Hugo” . See põhjalik käsitlus loob mitmetahulise pildi kirjaniku elust ja isiksusest, seostades tema loomingut nii elulooliste asjaolude kui laiema ühiskondliku kontekstiga. Näiteks on kirjeldatud “Hüljatute”  esimese osa esmailmumist (3. aprillil 1862. aastal); kui suurt elevust see tekitas ja tähelepanu pälvis kogu maailmas: …oli ilmne, et Hugo oli teinud midagi võimatut: müünud tõsist kirjandusteost massidele, või vähemasti sisendanud massidele soovi seda lugeda. (lk 410)

Victor Hugo tähendusest ja tähtsusest prantslastele on kirjutanud ajaloolane Marek Tamm: http://www.epl.ee/news/kultuur/victor-hugo-hauatagune-elu.d?id=50914158

Triin Põldver

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: