Raamatukava

“Kardemoni linna rahvas ja röövlid” pühapäeval, 10. veebruaril kell 17:30 ETV 2-s

In raamatukava on 04/02/2013 at 10:08

Kardemoni linna rahvas ja röövlidThornbjørn Egner oli norra kirjanik, laulukirjutaja, illustraator. Kirjanik enam elavate kirjas ei ole, tema raamatuid teatakse ja loetakse aga praegugi. Eeskätt sai Egner tuntuks oma lastele mõeldud raamatute, näidendite ja muusikalide poolest. Eesti keeles on ilmunud neist kolm—”Sööbik ja pisik” (1972), “Kardemoni linna rahvas ja röövlid” (1996) ja “Pillimees Ronihiir, Morten ja Nukatuka metsarahvas” (2001).

“Kardemoni linna rahvas ja röövlid” on algusest lõpuni Kardemoni linna rahvas ja röövlid kurjusevaba ja sõbralik jutustus Kardemoni linna elanikest ning nende toimetustest. Kõrges valges tornis elab pika habemega Tobias, kes on väga tark ja kelle käest teised linlased teada saavad, millal on vihma oodata või millal päikest. Seal elab ka tädi Sofie, kes täpselt teab, kuidas asjad linnas käima peavad ning kes isegi röövlite sasipesas korra majja lööb. Kordnik Bastian on ülimalt heasüdamlik ning vahistab kurikaelu vaid siis, kui tõesti muud üle ei jää. Röövlidki ei taha kellelegi halba ja röövivad vaid niipalju, et kõhu täis saaks.

Jutustuse ainetel on valminud ka lustakas telelavastus (1980), kus röövleid mängivad Urmas Kibuspuu, Aare Laanemets ja Teet Hanschmidt, vana Tobiast Margus Lepa, tädi Sofiet Anne Paluver ning kordnik Bastiani Enn Klooren. Telelavastusega DVD-d või videokassetti saab laenutada linnaraamatukogust.

Triin Põlver

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: