Raamatukava

“Hitchcock” Cinamonis

In raamatukava on 17/02/2013 at 00:39

HitchcockfilmFilm filmi tegemisest, täpsemalt Alfred Hitchcokist ja “Psühho” valmimisest. Tutvustus kõlab paljulubavalt: Linalugu toob meieni filmiajaloo suurkuju Alfred Hitchcocki (Oscari laureaat Anthony Hopkins) tööd ja tegemised tema legendaarse filmi “Psycho” võtteperioodi aegu ning ühtlasi heidetakse valgust kuulsa režissööri suhetele tema ustava ent samas ka kindlameelse abikaasa Almaga (Oscari laureaat Helen Mirren). Selleks, et tagada “Psycho” kinoekraanidele jõudmine, tuli Hitchcockil vedada lõputut vägikaigast küll filmistuudioga, tsensuuriga ning ka tema koostööpartneritega. Lavastaja pidi filmi valmimise ise rahastama, tal ei olnud võimalust kasutada tippstsenaristide abi ega ka esimese suurusjärgu staare. Film näitabki, kuidas sellel mehel õnnestus vaatamata pea ületamatuna näivatele raskustele siiski oma nägemus publikuni tuua… Film “Hitchcock” põhineb Stephen Rebello raamatul “Alfred Hitchcock and the Making of Psycho”.hitchcockraamat

Stephen Rebello raamatut meil raamatukogus pole, küll aga on soomekeelne Peter von Baghi  “Hitchcock: merkintöjä Alfred Hitchcockin elokuvasta Vertigo”, ingliskeelne  Paul Duncani “Alfred Hitchcock: architect of anxiety 1899-1980” ja eestikeelne  Charlotte Chandleri  “See on ainult film: Alfred Hitchcocki elulugu”, millest Ploomike on kirjutanud pikemalt Lugemiku blogis ja Lauri Kärk muude filmiraamatute kõrval lühidalt Postimehes.

HitchcockiseFilmist on kirjutanud Andres Laasik Eesti Päevalehes, Jüri Laulik Sirbis, Laurence Boyce Eesti Ekspressis, Niinagrini  blogis, Nähtud ja nägemata blogis.

Linastusaegu vaata siit.

Tiina Sulg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: