Raamatukava

“Keha” Cinamonis

In raamatukava on 02/04/2013 at 09:08

kehaposterRaamatu „Keha” autor Stephenie Meyer on öelnud: “Film meeldib neile, kellele meeldis “Videvik”.

“Keha” linastub Cinamonis alates 5. aprillist, täpsemat kava vaata siit.

Melanie Stryderi osa mängib Oscarile kandideerinud näitlejanna Saoirse Ronan (“Lepitus”, “Hanna”), tema armastatut aga noorema põlvkonna Hollywoodi nägus meesnäitleja Max Irons (“Dorian Gray”, “Punamütsike”). Filmi režissöör Andrew Niccol on aga tuntust kogunud läbi oma teoste “The Truman show” (kandideeris Oscarile ja Kuldgloobusele) ja “Sõjajumal”.

Raamatu autor ning režissöör kinnitavad mõlemad, et filmi jaoks oli suur õnnestumine, et peaosas mängib Saoirse Ronan. “Tema tegelaskuju filmis peab rääkima kahe erineva ameerika aksendiga, kuigi ta ise on rahvuselt iirlane. Vaatamata noorusele on tal suurepärane anne mängida erinevaid personaaže just tänu oma emotsionaalsele küpsusele. Ta usub sellesse, mis teeb ning seepärast tundub see ekraanil loomulik. See on hea näitleja tunnuseks, ” ütles režissöör Andrew Niccol.kehafilm

Filmi tegevustik toimub tulevikus, kus inimkond vallutatakse võõra nähtamatu liigi poolt, kellel pole keha. Need võõrad hinged võtavad üle inimeste kehad kustutades nende mälu. Võitlus maailma pärast on lõppenud, aga võitlus inimeste tuleviku pärast on alles alanud. On vaid käputäis ellujäänuid, kes võitlevad selle invasiooni vastu. Üks nende seast on Melanie, kelle keha vallutab hing nimega Rändaja. Rändajat, sissetunginud “hinge”, kes sai Melanie keha, hoiatati probleemide eest, mis kaasnevad inimkehas elamisega: rabavad emotsioonid, mälestused. Aga üht probleemi ei osanud Rändaja oodata: et tema keha eelmine asukas keeldub oma meeltest lahti ütlemast…

keharaamatStephenie Meyer on menusarja Videvik autor. Üks meie aja kõige vastupandamatuid kirjanikke pakub paeluva ja unustamatu romaani armastuse järjekindlusest ja inimlikkuse olemusest.

Ta on lõpetanud Brigham Youngi ülikooli kraadiga Inglise kirjanduses ning elab praegu Arizonas koos oma abikaasa ja kolme pojaga. „Keha“ on tema esimene romaan täiskasvanutele.

Raamatut “Keha” ja samuti Videviku sarja raamatuid saab laenutada Tartu Linnaraamatukogus.

Piia Tuule

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: