Raamatukava

“Hamlet” Cinamonis esmaspäeval, 15. aprillil kell 15.00

In raamatukava on 11/04/2013 at 14:52

Hamlet (Laurence Olivier)Kui kellegi juhtub olema puhkus või puhkepäev, peaks pingutama, et seada oma sammud sellele ainsal seansile Cinamonis, sest seda 1948. aastal Suurbritannias valminud „Hamleti“ käsitlust võib pidada üheks parimaks, mis eales tehtud, tehtud on neid aga üpris palju.

Filmi lavastaja ja peaosaline Laurence Olivier võitis Oscari nii parima filmi kui ka näitleja kategoorias, Oscari teenisid ka dekoratsioonid ja kostüümid. Nomineeritud olid ka muusika autor, Olivier režissöörina ja Ophelia osatäitja Jean Simmons parima naiskõrvalosa eest. Film pälvis  Veneetsia filmifestivali peaauhinna Kuldlõvi ja USA-s kaks Kuldgloobust.

laurence olivier & jean simmons - hamlet 1948Briti näitlejate esitatud William Shakespeare’i näidendi dialoog, suurepärane must-valge pildikeel ja muusika annavad edasi tragöödia justkui tema algses eheduses.

Lugenud on seda näitemängu kõik, kes koolis käinud, kel kooliaeg aga kaugele jääb, võib üle lugedes üllatunult avastada kohti, mis meelest läinud. Raamatukogus on piisavalt erinevaid trükke, väljaarvatud sel ajal kui mitme kooli lapsed korraga lugema juhtuvad.

Kaja Kleimann

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: