Raamatukava

“Vertigo” laupäeval, 25. mail kell 23.50 ETV2-s

In raamatukava on 16/05/2013 at 14:18

vertigo-stewartKõikvõimalike foobiahoogude all kannatavatest inimestest on aegade jooksul üksjagu filme tehtud. San Francisco politseinik John “Scottie” Fergusonil (James Stuart, Oscari võitja ja neljakordne nominent)  tuli oma tööst loobuda kõrgusekartuse tõttu. Laevandusmagnaadi palvel nõustub Scottie mängima detektiivi ja jälgima rahatuusa blondi prouat Madeleine´i,  keda vaevavat tihtilugu enesetapumõtted. Pool aastat pärast Madeleine allakukkumist kiriku kellatornist kohtab Scottie hukkunuga üllatavalt sarnast Judy Bartonit… Madeleine’i ja Judyt kehastab Kuldgloobuse võitja Kim Novak  , kes tähistas hiljuti oma 80. sünnipäeva.

Alfred Hitchcocki freudistlik mõrvamüsteerium “Vertigo” on kineasti enim kõneainet pakkunud meistriteos. Painajaliku põneviku keskmes on peen bluffimine ja süütunne. Väga hästi on filmist kirjutatud selles blogis, kuid seda ei tasu lugeda enne filmi vaatamist neil, kes sisuga tuttavad pole. hichcock

Imdb.com’i reiting sellele filmile on 8.5, lisaks on see kasutajate 250 lemmikfilmi hulgas 53. kohal, seda 55 aastat pärast valmimist!

Filmi aluseks on samanimeline raamat .

Peter von Bagh on filmist kirjutanud raamatu, mida saab lugeda soome keelt valdav “Vertigo” austaja.

Film on laenutatav ka meie raamatukogust, kuid ainult videokassetil .

Kuna maikuus näidatakse teisigi Hitchcocki filme, on kohane soovitada lugemiseks ka tema elulooraamatut “Hitchcock. See on ainult film”

Kaja Kleimann

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: