Raamatukava

“Pöörismäe peremees Edgar Valter” ETV2-s neljapäeval kell 19.45 ja laupäeval kell 11.30

In raamatukava on 12/06/2013 at 10:55

edgarvalterpokumaaEestis ei ole just palju väikeseid ja suuri inimesi, kes ei teaks Edgar Valterit ja tema loodud tegelasi.

Edgar Valter illustreeris ligi 250 raamatut, ilmunud on kaheksa karikatuurikogu, ta lõi vabagraafikat ja eksliibriseid ning tegutses pidevalt maalikunstnikuna. Rikka loomingulise pärandiga kunstnik Edgar Valter elas viimased poolteist aastakümmet Võrumaa küngaste ja metsade keskel.pokuraamat

Just sealsamas Võrumaal ilmus tema esimene omakirjutatud ja joonistatud lasteraamat ”Pokuraamat”, inspireerituna Võrumaa kaunist loodusest.

12 aasta jooksul jõudis ta lastele joonistada ja kirjutada veel 15 raamatut ning maalida hulgaliselt Võrumaa maastikke. Portreesaade Edgar Valterist salvestati Pöörismäel.

Saadet on võimalik järele vaadata ka ETV2-e arhiivist.

Edgar Valteri erineva kunstiloominguga saab tutvuda blogis.

Kunstniku elust saab lugeda raamatust “Karid ja kõrgused. I “.

pokumaa logoKäes on suvi ja loodetavasti on kõigil puhkuse ajal rohkem aega ja tahtmist looduses ringi liikuda. Sestap tasub järelevaatamisest kaeda ka Osooni saadet, kus Edgar Valter jagab oma mõtteid loodusest ja loodusega läbisaamisest.

Ja neil, kes Võrumaale seiklema satuvad, tasuks kindlasti minna Edgar Valteri ideede järgi loodud Pokumaale. ETV2-e arhiivis leidub ka üks Osooni saade Pokumaast. 

Anu Amor-Narits

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: