Raamatukava

“Mesilaste salajane elu” laupäeval, 29. juunil kell 15.50 TV3-s

In raamatukava on 25/06/2013 at 09:39

mesilaste plakatSee on lugu 14-aastasest tüdrukust, Lily Owenist, keda kummitab surnud ema mälestus. Et pääseda oma üksildasest elust ja segastest suhetest isaga, põgeneb Lily koos oma hooldaja ja ainsa sõbra Rosaleega ühte Lõuna-Carolina linna, mis peidab endas saladust tema ema minevikust. Kolm ekstsentrilist mesinikust õde võtavad nad ulu alla ja Lily pühendatakse mee ja mesilaste ning Musta Madonna paeluvasse maailma. See on silmapaistev romaan jumalikust naisjõust, lugu, mida naised veel aastaid üksteisele ja oma tütardele jutustavad. Tegevus toimub 1964. aastal, rassiküsimused on olulisel kohal.mesilaste pilt

Filmi  tutvustus erineb raamatu omast vähe , aga mitmete blogijate jutu põhjal on vägagi  põhjust  raamatut lugeda, tundub väga sisendusjõulisena. Lily osas näeme Dakota Fanningit, kellel 14- aastasena juba pool elu näitlejatööd tehtud ja mitmeid auhindugi võidetud. Rosaleeni mängib Jennifer Hudson ja Augustat Queen Latifah.Stsenarist ja režisöör on Gina Prince-Bythewood. Film on võitnud hulgaliselt erinevaid auhindu.

Raamatu üle arutleb oma blogis Danzumees, seal tekib ka huvitav dialoog ühe mesilaste raamatukaassamuti bloginud kommenteerijaga filmi ja raamatu võrdlemisel. Kes väga täpset sisuseletust ette teada ei taha, peab selle lugemisest hoiduma!

Sue Monk Kiddist saab lugeda siit.

Autoril on ka kodulehekülg.

Raamatut saab lugeda ainult eesti keeles .

Kaja Kleimann

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: