Raamatukava

“Carrie” Cinamonis ja Ekraanis

In raamatukava on 26/10/2013 at 09:46

carriefilm2013Mulle tundub, et aeg-ajalt istuvad Hollywoodi filmitegejad maha ja arutavad, et tahe filmi teha on, raha ka nagu on, aga ideid ei ole. Mis siis teha? Teeks õige mõne vana filmi uuesti!

Stephen Kingi romaan “Carrie” (eesti keeles ilmunud 1997. a. ja tänavu) ja 1976. a. filmiversioon on vast nii üldtuntud, et kommentaare ei vaja. Kes siiski mingit meeldetuletust vajab, võib lugeda arvustusi Ulmekirjanduse baasis. Filmi uusversioon jääb kriitikute hinnangul vanaga võrreldes masendavalt nõrgaks. Üks hea maakeelne kahe filmi võrdlus on Mart Rauna blogis.carrieraamat2013

Stephen Kingi loomingut on eesti keeles päris tublisti, lisaks “Carriele” “Surmahotell”, “Raamatukogupolitseinik”, “Salaaken, salaaed”, “Tulesüütaja”, “Misery”, “Kõik on mõeldav”, “Laskur”, “Kolm saatusekaarti”, “Ahermaad”, “Võlur ja klaas”, “Udu”, “Mobla”, “Susannah’ laul”, “Lisey lugu”, “Calla hundid”, “Tume torn”, “Pärast päikeseloojangut”, “Lemmikloomasurnuaid”, “Isemoodi aastaajad”. Ülevaadet Stephen Kingist võib lugeda ajakirjast Reaktor (I osa, II osa).

Stephen King “Carrie” saamisloost

Tiina Sulg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: