Raamatukava

“Thor: Pimeduse maailm” Ekraanis ja Cinamonis

In raamatukava on 05/11/2013 at 18:42

thorpimedusemaailmPole just minu lemmikžanr, aga kahtlemata on suur hulk inimesi, keda sellised legendidest pärit tegelastega fantaasiad vaimustavad. Muistsed legendid oma vaprate kangelastega on läbi aegade loovinimesi inspireerinud ja loomulikult on see kullaauk ka kaasaegsetele filmiloojatele.

Suures seiklusfilmis “Thor: Pimeduse maailm” jätkuvad filmi “Tasujad” tegevus, kus Thor (Chris Hemsworth) võitleb selle nimel, et päästa Maa ja üheksa kuningriiki varjude seas peitva vaenlase käest, kes on vanem kui meie universum. Iidne rass, mida juhib kättemaksuhimuline Malekith (Christopher Eccleston), soovib paisata kogu maailmaruumi otsatusse pimedusse. Olles vastamisi vaenlasega, kes on liiga tugev isegi Odini ja Asgardi jaoks, peab Thor asuma elu kõige ohtuderikkamale teekonna päästmise nimel loobuma kõigest.hallavastusretk

Osades Chris Hemsworth (“Thor”), Natalie Portman (“Must luik”), Tom Hiddleston (“Tasujad”). Stellan Skarsgard (“Lohetätoveeringuga tüdruk”), Idris Elba (“Prometheus”), Christopher Eccleston (“28 päeva hiljem”), Adewale Akinnuoye-Agbaje (“Oz”), Kat Dennings (“Kiirabihaigla”), Ray Stevenson (“G. I. Joe:Kättemaks”), Zachary Levi (“Chuck”), Tadanobu Asano (“Zatoichi”), Jaimie Alexander (“Viimane võitlus”), Rene Russo (“Thomas Crowni afäär”) ja Anthony Hopkins (“Hitchcock”) peajumal Odini rollis. Lavastajaks on Alan Taylor (“Troonide mäng”).

thorkoomiksArvamust filmi kohta saab lugeda blogist Nähtud ja Nägemata ning Mart Rauni filmiblogist. Filmiinfo IMBd-st.

Raamatuid erinevatest müütidest-legendidest on meie raamatukogus päris hulga. Lisalugemiseks selle teema juurde sobivad hästi ka erinevad viikingite elu kajastavad teosed. Konkreetse filmi puhul on lähtepunktiks Põhjala mütoloogia koomiksiversioon.

Anu Amor-Narits

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: