Raamatukava

“Minu nädal Marilyn Monroe´ga” laupäeval, 16. novembril kell 23:05 Kanal 2-s

In raamatukava on 11/11/2013 at 11:05

Minu nädal Marilyn Monroe´gaFilmi pealkiri “Minu nädal Marilyn Monroe´ga” avab juba ise küllalt ilmekalt filmi sisu—et portreteeritavaks on 20. sajandi üks säravamaid filmitähti Marilyn Monroe ja et vaatajad saavad kaasa elada nädalale tema elust. Selle tõsielulise tagapõhjaga filmi aluseks on Colin Clarki kirjutatud autobiograafiad”Minu nädal koos Marilyniga” ja “Prints, tantsijanna ja mina”. Kui 1956. aastal hakati tegema filmi “Prints ja tantsijanna “, ristusid üksteisega oma aja ühe suurima näitleja sir Laurence Olivier`, säravaima filmitähe Marilyn Monroe ja siis veel algaja filmitegija Colin Clarki elud. Marilyni ja Olivier` koostöö osutus keerukaks ning Marilyn põgenes kuhjunud pingete ja kära eest eemale; film jutustabki sellest ühest nädalast, mil Colin Clark Marilyni tema Inglismaal võtetel viibimise ajal saatis, kuidas nad selle ühise seikluse käigus teineteist tundma õppisid ja lähedaseks muutusid.

Eestis linastus film 2012. aastal, kui suurelt ekraanilt film vaatamata jäi, võib nüüd Marilyn Monroe filmis Härrasmehed eelistavad blondekoduse filmiõhtu teha. Auhindu on filmile jagatud ka, Marilyn Monroe`d kehastanud Michelle Williams võitis rolli eest parima naispeaosa Kuldgloobuse ning nomineeriti Oscarile, teise Oscari nominatsiooni teenis film parima kõrvalosa eest (Kenneth Branagh sir Laurence Olivier` rollis).

Colin Clarki kirjutatud autobiograafilisi päevikuid raamatukogus ei leidu, kuid Marilyn Monroe isiku, elu ja fenomeni kohta on raamatuid päris mitmeid, näiteks: “Marilyn Monroe salajane elu”, “Marilyn Monroe ja Arthur Miller: lähivõte”, “Marilyn: viimane võte”, “Marilyn: elada ja surra armastusest”, “Tass kohvi Marilyniga”,  “Fragmendid: luuletused, isiklikud märkmed,  kirjad”.

Interneti avarustes on Marilyn Monroe kohta pilte ja jutte muidugi palju, tema vastuoluline isiksus äratab jätkuvalt huvi ja kuigi tema surmast on üle 50 aasta möödas, mäletatakse teda endiselt elavalt. Mõned kajastused:

http://www.ohtuleht.ee/198900

http://epl.delfi.ee/news/kultuur/marilyn-monroe-kordamiskusimuste-spikker-unustajatele.d?id=64773868

http://menu.err.ee/uudised/elu/504d9057-ca38-4be1-94ab-2e8614079e2e

Triin Põldver

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: