Raamatukava

“Lahvatab leek” Cinamonis alates 22. novembrist

In raamatukava on 19/11/2013 at 15:56

lahvatableekfilmMärtsis kinodesse jõudnud “Näljamängude” järg on lõpuks kohal. Tegemist on Suzanne Collinsi samanimelisel triloogial põhineva ekraniseeringuga, millest on vaimustunud nii noored kui vanad.lahvatableekposter

Francis Lawrence’i lavastatud ning Jennifer Lawrence’i (Katniss), Josh Hutchersoni (Peeta) ja Liam Hemsworthi (Gale) mängitud linateos sobiks praegusesse poliitilisse olukorda nagu Converse’i ketsid minu jalga – ehk siis imehästi. Esimesed Näljamängud on peetud ning Katnissist on saanud vabaduse sümbol. Riigis leiavad aset ülestõusud, inimeste peades roomavad mässumõtted, ja suurtel bossidel tuleb idee, kuidas rahvas taas oma kontrolli alla saada – korraldada tuleb uued Näljamängud, kus osaleksid kõikide eelmiste mängude võitjad.

lahvatableekraamatKui lugeda Collinsit või vaadata neid filme, ei saa jääda märkamata need imepärased paralleelid meie endi tegelikkusega – kuidas (võimu)ladvik on kaugenenud tavainimestest ning elab oma kaitsva mulli sees, kuidas usinad töömesilased peavad aina raskemates ja raskemates tingimustes ellu jääma, kuidas eneseimetlus võtab aiva naeruväärsemaid vorme, ning kuidas ohu korral võib valitsev jõud saata rahva kraesse absurdseid karistusi.

Collinsi triloogiat saab laenutada meie raamatukogust mitmes keeles. Lisalugemist inglise keeles leiate filmi kohta IMDb-st  ja romaani kohta Vikipeediast.

Liis Pallon

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: