Raamatukava

“Gomorra” neljapäeval, 12. detsembril kell 21:30 ETV2-s

In raamatukava on 09/12/2013 at 12:44

Camorra on Napolis tegutsev maffia, millel on laiahaardeline võim linna kaubandus- ja äritegevuse üle, näiteks on GomorraCamorra kontrolli all Napoli sadam, ülitiheda liiklusega kaubateede sõlmpunkt; tollist mööda smuugeldatud kauba kogused on hoomamatud. Kui on soovi end enne raamatu ja filmi kallale asumist teemaga pisut kurssi viia, võib lugeda Sakala artiklit.

Robert SavianoRaamatut “Gomorra” (parafraas, mis viitab piibli loole hävimisele määratud linnadest Soodomast ja Gomorrast) on nimetatud reality-romaaniks, ajakirjanduslikuks romaaniks, ka romaniseeritud reportaažiks ning põhjusega, sest raamatu autor, Robert Saviano, tunneb käsitletavat teemat lähedalt. Raamatu tõepõhisuse kohta annab tunnistust ka see, et peale ilmumist 2006. aastal hakkas kirjanik maffialt tapmisähvardusi saama ning 2008. aastal pidi ta ohutuskaalutlustel koguni Itaaliast lahkuma. Raamat on olemas linnaraamatukogus nii eesti kui inglise keeles.

Ülim realistlikkus iseloomustab ka filmi, mida peetkse kõige autentsemaks ja ebasentimentaalsemaks Itaalia maffiafilmiks. Film on osalenud paljudel festivalidel ning pälvinud tunnustust: see on võitnud Cannes`i peaauhinna, 5 Euroopa filmiauhinda, 3 Kuldgloobust Itaalias jne, lisaks arvukad nominatsioonid. Eesti publikule võib film tuttav olla kinoekraanilt, see oli ka 2008. aasta PÖFFi kavas.

Camorrast ja “Gomorrast” (nii filmist kui raamatust) on kirjutatud artikleid:

http://www.postimees.ee/90086/unustage-sopranod-ja-kartke-camorra-t

http://epl.delfi.ee/news/kultuur/gomorra-sonad-mille-eest-surra.d?id=51147328

http://www.postimees.ee/41178/itaalia-maffia-ahvardab-kirjanikku

Triin Põldver

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: