Raamatukava

„Shawshanki lunastus“ laupäeval, 21. detsembril kell 21.30 ja pühapäeval, 22. detsembril kell 14.30 Kanal 12-s

In raamatukava on 20/12/2013 at 12:42

shawshank_redemption„Shawshanki lunastus“(1994) on Stephen Kingi samanimelise jutustuse ekraniseering. Kiidusõnu ja erinevaid kullatuid kujukesi leidub nii lavastaja Frank Darabonti kui kirjamehe enda hõlma all. Loos räägitakse meile kahe mõrva eesteluks ajaks vangi mõistetud Andy Dufresne’ist, kes sõbruneb trellide taga huvitava Rediga. Näha saab vanglaelu, ebatavalist sõprust ning jahmatama panevat põgenemist. Peaosades mängivad Tim Robbins ja Morgan Freeman, kellest viimane peab kõnesolevat ekraniseeringut üheks oma lemmikuks.

kingisemoodiaastaajadKingi tekstidest on tehtud lugematul hulgal filme ja mul on kuri kahtlus, et seetõttu on ka tema enda looming niivõrd palju kuulsust pälvinud. Minu jaoks on King nagu Kivirähk – mõlemad on ääretult oma rahvuse kesksed. Kingi tekstid jäävad tegelikult lõpuni mõistetamatuks, kui sa pole kõik oma eluaastad kudenud Ameerika Ühendriikides, mis aga ei vähenda tema tekstide psühholoogilisust, põnevust ja isegi filosoofilisust. Kivirähkiga on sama lugu – tema looming on juba trükipressi alt tulles kohene klassika, aga see jääb alatiseks mõistetamatuks 11 varbaga lätlastele või Uus-Meremaa lammastele.

Stephen Kingi „Shawshanki lunastus“ on ilmunud jutukogumikus „Isemoodi aastaajad“. Lisaks filmi vaatamisele ja raamatu lugemisele saab teadmisi ammutada ka IMDb-st ja kirjaniku kodulehelt.

Liis Pallon

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: