Raamatukava

“Kuradisaare kuningas” ETV2s kolmapäeval, 12. veebr. kell 22.25 ja laupäeval, 15. veebr. kell 23.55

In raamatukava on 09/02/2014 at 15:40

kuradisaareposterTutvustus: Tõsielulise sündmustikuga film 20. sajandi alguses Oslo lähedal asuval Bastøy saarel tegutsenud noortevanglast, kus ühiskonnaheidikutest poisid elasid valvurite sadistliku režiimi all. Hariduse andmise asemel sunnitakse 11-18-aastaseid poisse tegema ränka tööd ning neil ei jää muud üle, kui kohaneda oma ebainimliku olukorraga. Kuid siis saabub saarele 17-aastane Erling, keda huvitab vaid sealt põgenemine. Kui kaugele on ta valmis vabaduse nimel minema? Igal juhul üritab ta kinnipeetavate seas vägivaldset vanglamässu korraldada.

kuradisaarefilmNorra režisssööri Marius Holsti käe alla käisid filmivõtted suures osas Eestis, Kalvi mõisa ümbruses. Pikemalt filmimisest Kalvis on kirjutanud Tiina Tuumalu Postimehes ja Teet Korsten Põhjarannikus. Film ise on kuidagi tähelepanuta jäänud, üks arvamus  Koberi blogis  ja hästi lühidalt Filmijutus.

kasvandikraamatRaamatut on raske kõrvale pakkuda, aga minu jaoks seostuvad Robert Musili “Kasvandik Törlessi hingeheitlused”,  Jan Guillou “Kurjus” ja Sass Henno “Mina olin siin”. Sada aastat ja midagi pole muutunud, needsamad julmad võimumängud ja tagantjärele tarkused. Või võiks lugeda stsenaristi, Lars Saabye  Christenseni teoseid “Poolvend”, “Modell”, “Oscar Wilde’i lift” ja “Maskeraad”.

Muusikapalaks lõputiitrites kõlav Sigur Ros.

Tiina Sulg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: