Raamatukava

“Ööülikooli rännakud 7/8” teisipäeval 18. veebruaril kell 22.40 ja laupäeval 22. veebruaril kell 16.00 ETV2-s

In raamatukava on 17/02/2014 at 15:29

jüssiehin

Raadioeetrist tuttav “Ööülikool” on selle aasta algusest nähtav olnud ka televisioonis. Doksari on üles võetud suvel-sügisel, mil Ööülikooli õppejõud puhkasid maailmakärast ja auditooriumide päevavalguslampide surinast. Pea igal Eesti õppejõul-mõtlejal on oma suvekodu, kus olemas puuriit-ait. Aed vajab harimist ja puud riita ladumist. Võttegrupp ühes Ööülikooli üliõpilastega käis õppejõududel külas, tehes päeval tööd, kolades ringi ja rääkides päevajutte. Õhtul istuti rahulikult maha, kuulati lõkkepraginat ja ritsikate laulu. Räägiti kõige olulisematest asjadest.

Ööülikooli rännakute võõrustajad-professorid on bioloog Kristjan Piirimäe, kirjanik Hasso Krull, bioloog Fred Jüssi, kirjanik ja semiootik Valdur Mikita, keele-ema Mari Tarand, muusik Kalev Rajangu, kirjanik Kristiina Ehin, teoloog Vello Salo.

Seekordses osas kulgetakse lodjal mööda Emajõge Kristiina Ehini ja Fred Jüssi seltsis. Arutletakse teemal “Kasvamine ja kasvatamine”. Üleval lodja tekil on kuulda toruvile psühhedeelset kuminat ja näha avarduvat taevakaart: viimaseid päikesekiiri mustavate pilvede taustal. Silver Sepa laul paneb „katuse sõitma“. Kalamehed lehvitavad roostikus. Ees on tähine öö.

Tõotab tulla huvitav saade siiraste ja ehedate inimestega.

Kristiina Ehini looming meie raamatukogus Fred Jüssilt on aja jooksul ilmunud palju raamatuid, pildialbumeid ja helikandjaid, mis kõik loomulikult seotud loodusega. Mõningaid Ööülikooli loenguid on võimalik ka Linnaraamatukogust laenutada.

Meeleolu loomiseks üks lugu saates musitseerivalt Silver Sepalt.

Anu Amor-Narits

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: