Raamatukava

“Victoria” reedel, 7. märtsil kell 21.40 ETV-s

In raamatukava on 28/02/2014 at 13:49

victoriaNobelist Knut Hamsuni samanimelise 1898. aastal kirjutatud romaani ainetel valminud filmi keskmes on mõisniku tütre Victoria ja vaese möldri poja Johannese traagiline armastuslugu. Kuigi noorte vastastikune kiindumus ulatub juba lapsepõlve, sunnib Victoria isa, tagamaks pere majanduslikku heaolu, tütart abielluma jõuka noorhärra Ottoga. Johannes proovib küll ühiskonnaredelil kõrgemale tõusta, seisustevahe jääb aga ikka ületamatuks. Vastamisi on ühiskonnakorraldus ja puhas, rikkumata, loodusega harmoneeruv armastus. Helgemat alatooni aitavad esile tuua maalilised loodusvaated ja peaosaliste sarm. victoria raamat

Imdb.com annab hindeks 5.8, aga see pole ilmselt mingi näitaja, sest hindajaid on sellel Norra filmil selgelt liiga vähe, alla paarisaja inimese.

Ottot mängib Bill Skarsgård, kelle isa Stellan Skarsgårdi teavad kõik, sest ta on ühtviisi nõutud osatäitja nii  “Kariibi mere piraatides” kui  Lars von Trieri filmides. Näitlevad ja nopivad auhindu ka Billi kaks vanemat venda.

Raamat on raamatukogus kenasti mitmes erinevas tõlkes ja  trükis olemas kui filmi vaatamisest mingeid küsimusi peaks tekkima. Otsida tuleb nii “Victoriat” kui “Viktoriat”.

Kaja Kleimann

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: