Raamatukava

“Lahkulööja” Cinamonis

In raamatukava on 21/04/2014 at 09:25

“Lahkulööja” kipub ritta “kui sulle meeldis “x”, siis tõenäolist meeldib sulle ka “y””, ehk siis, kui sulle meeldisd “Näljamängud”, või “Surmav arsenal” või sari “Inetud”, “Ilusad”, “Erilised”, “Välised”, siis tõenäolist meeldivad sulle ka Veronica Rothi raamatud ja triloogia esimese osa põhjal tehtud film “Lahkulööja”.

lahkulööjafilmKatkeid arvustustest:

Väga tore raamat oli. Lugemine läks kiiresti ja kogu aeg oli põnev. Mulle meeldisid tegelased, ja eriti see, et neid ei olnud kujutatud päris täiuslike ja võitmatutena. Meeldis ka see, kuidas maailma ja kilde kirjeldatud oli, ja kõik oli üldse vahva. “Lahkulööja” on üks nendest raamatutest mida ei saa käest ära panna- mõtled, et ainult üks peatükk veel ja nii kuni raamatu lõpuni. Raamatupalaviku blogis.lahkulööjaraamat

Kuidas on võimalik elada ühiskonnas, kus sa pead olema kas julge, tark, aus, abivalmis või sõbralik, kuid sul pole lubatud olla neist mitut korraga? Sul ei ole lubatud olla mitmekülgne, olla lihtsalt inimene! Anita Priks Tartu valla raamatukogude blogis.

Autor kirjutab väga kaasahaaravalt, tegevus koguaeg toimub. Eriti meeldis mulle selle triloogia puhul see, et iga pisike detail, mida raamatus mainiti, oli läbimõeldud. Näiteks miski, mis mainiti esimeses raamatus lihtsalt muuhulgas, osutus oluliseks kolmandas raamatus jne. See näitas, et autor tõesti teadis, mida ta kirjutas! Sandra oma blogis.

lahkulööjatrisPositiivse poole pealt mind paelus filmi juures sõnum: kangelanna, kes eristub tervest ühiskonnast, kellel on võime olla kartmatu, ja võib-olla ainukene, keda võim ei saa kontrollida. Lisaks filmis näitlesid väga ilusad inimesed, sealjuures meeldisid võrratud kaadrid tegevuspaigast (eriti see koht, kus nad kõrgel trossi/silla peal kõndisid). Film oli visuaalselt meelepärane koos hea muusikaga, kuid see ootuspärane kontsept jäi pealiskaudseks. Maailmaääre blogis.

Üleüldiselt oli nii mõnigi asi filmist välja jäetud või muudetud ja seega kadus ära nii mõnigi tähtis asi, mis oleks filmi veelgi paremaks teinud. Et siis ühesõnaga, filmil iseenesest polnudki ju viga, kuid raamatuga võrreldes on tegu tüüpilise raamatu mõrvaga. Diana Nähtud-nägemata blogis.mässajaraamat

Raamatud lugesin ma suht hooga läbi, reklaamiks seesama “Kui sulle meeldisid “Näljamängud”…”. Lugemise ajal polnud nagu vigagi, kohatistest loogikaaukudest ja noorsoosiirupist hoolimata oli maailm üsna huvitavalt paika pandud ja pea iga tegelase taga oli mingi saladus, mille ilmsikstulekut oodata. Nüüd takkajärgi sain aru, et minu jaoks maandusid raamatud siiski kategooriasse “loetud ja unustatud”. Võib-olla eestikeelsena lugedes oleks mulje parem olnud. Niiet katsetage ikka.

Intervjuulõigud näitlejatega, lavastajaga, raamatu autoriga San Diego Comic Conil eelmisel aastal:

Tiina Sulg

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: