Raamatukava

“Palved Bobby eest” esmaspäeval, 19. mail kell 21 ja kolmapäeval, 21. mail kell 14 Kanal 11-s

In raamatukava on 16/05/2014 at 16:01

bobby plakatPraegusel ajal Eestis kirgi kütva seaduse teema juurde sobiv film, mis loodetavasti läheb südamesse ja suurendab sallivust.
Tõestisündinud lool põhinev draama jutustab poja kaotanud naisest, kes asub geiõiguste eest võitlema. Homoseksuaalse poja Bobby, kes ei leidnud toetust kusagilt, eriti aga perekonnast, enesetapp inspireerib usklikku ema Maryt (Sigourney Weaver) alustama ristiretke vikerkaarevärvilise lipu all.
Film põhineb Leroy Aaronsi  samanimelisel raamatul, mis omakorda põhineb sigourney-weaver-prayers-for-bobby1tõestisündinud lool, mida Aarons luges ajalehest 1989. aastal. Autor on meie jaoks kirjanikuna tundmatu väga kuulus ajakirjanik, kes kirjutas muuhulgas n Martin Luther King Jr. ja Robert F. Kennedy mõrvadest;  osaluse tõttu Watergate’i kajastamisel kutsuti ta konsultandiks filmi “Kõik presidendi mehed” juurde. Ta oli ka geiaktivist ja elas 24 aastat (kuni oma surmani) koos meessoost partneriga.
Film  nomineeriti mitmetele Emmydele ja ema osatäitja Sigourney Weaver  ka Kuldgloobusele, imdb. com’i hinne on 8.1. Üks filmiarvustus, mis sisaldab ka võrdlust raamatuga.

Lugemist leiaks selle teema juurde palju, kokkuvõtliku ülevaate võiks saada kogumikust “Kapiuksed valla: arutlusi home-, bi- ja transseksuaalsusest” . Ilukirjandusest – Eesti kirjandusest  näiteks Ketlin Priilinna  “Sefiirist loss” , mis saavutas Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja kirjastuse “Tänapäev” 2010. aasta noorsooromaanivõistlusel II koha ja Tuule Linnu 2008. a Tänapäeva romaanivõistlusel ära märgitud töö “Pööratud kuu”, mille tegelased on küll täiskasvanud.

Kaja Kleimann

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: