Raamatukava

“Queen” neljapäeval, 22. mail kell 22.35 ETV-s

In raamatukava on 16/05/2014 at 16:42

queen_2bFilm on kaheosaline,  teine osa on eetris samal ajal nädala pärast.

See on nüüd küll puht-nostalgiapõhine soovitus, sest seda dokfilmi olen varem näinud, siin sellest kirjutatud aga ei ole. No kes siis ei tahaks oma noorusaja muusikat kõigile soovitada! Mitte et “Queen” minu eestkõnelemist vajaks.

Ansambli “Queen” 40. sünnipäevaks valminud Queen-The_Miracle-Frontalkaheosalises BBC doksarjas  (režissöör Matt O’Casey) heidetakse pilk bändi teekonnale rokimaailma tippu. “Queen” on andnud palju kõneainet, kuid käesolev film jutustab ansambli loo just nii, nagu selle liikmed Roger Taylor, Brian May, John Deacon ja Freddie Mercury seda ise nägid ning tundsid. See on humoorikas ja samas valusalt aus lugu. Esmakordselt tuuakse vaatajate ette kadunuks peetud kaadrid Queeni” esimesest teleesinemisest. Filmis saame osa ansambli stuudioalbumite sünnist, võimsatest turneedest ja staadionikontsertidest, Freddie lahkumisest ning bändi tänaseni kestvast menust. Sarja esimene film algab aastaga 1971, kui neli tudengit asusid tegema oma ansamblit. Selles bändis ei tehtud kunagi midagi poolikult – nende head ajad olid triumfaalsed, halvad ajad aga täielik katastroof.
“Queeni”  helikeel on omapärane ning äratuntav, samas on nende loomingu stiiliulatus väga lai, hõlmates nii hard rocki kui ooperielemente. Une pealt tunneb ära ka Mercury hääle. Kuulsad on “Queeni” live-etteasted; 1976. aasta tasuta kontserti Londoni Hyde Park’is 18.septembril kuulas üle 100 000 inimese. “Queeni” viimane kontsert koos Freddie Mercuryga oli Kagu-Inglismaal Knebworth Park’is 9. augustil 1986. aastal, kuhu tuli umbes 120 000 inimest.
“Queen”  oli üks suurimaid staadioni rokkbände ja nende 20 minutiline esinemine Live Aid’il 1985. aastal on hinnatud ajaloo parimaks kontserdiks.

Raamat ansamblist:  “Queen – nii, nagu kõik algas”.queen raamat

Kaks raamatut Freddie Mercuryst : Lesley-Ann Jonesi “Freddie Mercury elulugu” ja “Freddie Mercury : elust tema enda sõnadega”, kes aga soovib kohe ja  lühemat lugemist, leiab sellise artikli.

Raamatukogus on veel 10 lauluga noot “We will rock you” video ja plaadid “Queen” ning “We are the champions”.

 

Kaja Kleimann

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: