Raamatukava

“Sensatsioon” pühapäeval, 8. juunil kell 11.10 ETV-s

In raamatukava on 04/06/2014 at 09:19

sentsatsioon1986. a. valminud Raimo Kangro teleooper. Libreto kirjutas Leelo Tungal Karel Čapeki jutustuste “Ennustaja”, “Selgeltnägija” ja “Professor Roussi eksperiment” motiividel. Esitajad: Olav Ehala (klaver), Jaan Karp (löökriistad), Vello Annuk (basskitarr), Raimo Kangro (süntesaator) ja Estonia teatri kammerorkester, dirigent Endel Nõgene. Peaosades Tõnis Mägi (Frantişek), Silvi Vrait (Katarina), Taisto Noor (Jensen, selgeltnägija), Rostislav Gurjev (Suchanek), Väino Puura (politseiülem).

Tšehhi autor Karel Čapek (1890-1938) on huvitaval kombel mitme nišši kultuskirjanik – ulmefännidele näidendiga “RUR” ja sõna “robot” käibesse toojana, aiandushuvilistele oma humoorika “Aedniku aastaga”, mingi põlvkonna lastele raamatuga “Üheksa muinasjuttu, kaks üle selle ja veel üks pealekauba Josef Čapekilt”, teatri- ja kinorahvale topeltteosega “Kuidas sünnib näiemäng. Kuidas tehakse filmi”, humoreskide austajatele kogumikuga “Jutud ühest taskust. Jutud teisest taskust” (just sealt ongi ooperi aluseks olnud jutud pärit) ja neile, kes armastavad mõttemänge, mis lähtuvad vanadest lugudest või mütoloogiast, “Apokriivade raamatuga”. Ahjaa, praeguse suure reisiraamatute menu taustal tasub ära märkida ka tema “Retke Hispaaniasse”.

Raimo Kangrost üks pikem artikkel Evi Arujärvelt Sirbis. Kui teleaeg saab maha magatud, siis arvutist saab “Sensatsiooni” vaadata siit.

Midagi tsitaatide austajatele:

Tiina Sulg

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: